Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A törvény miért engedélyezi...

A törvény miért engedélyezi az AKCIÓ-s átveréseket?

Figyelt kérdés

Bizonyára mindenki előtt ismert az AKCIÓ marketingfogás, mert ugye az ember könnyebben nyitja ki a pénztárcáját, ha úgy érzi nyer az üzleten. A minap találkoztam a következő hirdetéssel:

[link]

melyet marketingfogás ide, vagy oda, undorító, gátlástalan csalás kívül nem tudok másként értelmezni. Nekem 3 éve van ugyanilyen borotvám, és akkor kb. 50 ezer forintért vettem. Ráadásul, pont az utolsó darab. Én megértem, hogy a mai gazdasági modell sajnos a másik fél átb***ására épül, de nem kéne ezt is valamely módon szabályozni az ilyen vérlázítóan szélsőséges eseteket?



2016. jan. 20. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Bárhol nézem ez a borotva közel hasonló árban van 70 ezer körül.
2016. jan. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

AKCIÓ = Leárazás


167 549 ft -> 76 490 ft (megtakarítás: 91 059 ft)


Bocsánat, így már érthető, mégis mire gondoltam?

2016. jan. 20. 08:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem érthető. A paraszt megnézi a terméket és eldönti akar-e annyit adni érte amennyi oda vagyon írva vagy sem. Az már tök mindegy mit firkálnak mellé mert azt már senkit sem érdekel, csak hogy most mennyibe kerül.
2016. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A törvény nem engedi az átverős akciót. Ha szerinted sosem volt az akciónál megjelölt korábbi áron az adott termék, akkor jelentsd fel őket (fogyasztóvédelem). De arra nincs kapacitása semelyik hatóságnak, hogy minden egyes bolt, minden egyes webshop minden egyes termékét (akár csak minden egyes akciósnak jelzett termékét) egyenként ellenőrizzék, hogy valóban igaz-e a feltüntetett kedvezmény.
2016. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló átverések történnek Karácsony előtt Black Friday néven. Csomó helyen azt csinálják, hogy pl. adott egy 70 ezres TV, az akció előtt fölviszik az árát 90-100 ezerre, majd black friday napján "leárazzák" az eredeti 70 ezres árra.
2016. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
Ez nem átverés. Nem az a szar ember, aki ilyesmivel akciózik, hanem az a hülye, aki ennyiért megveszi, meg jó komcsi módon fel is jelentene mindenkit, és elvárná, hogy egy ilyenért az állam rendszabályozzon.
2016. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!