Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnék megegyezni a...

Hogyan tudnék megegyezni a hagyatéki hitelezővel úgy higy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Édesanyám hagyatéki hitelezői igényt érvényesítene, de rengeteg tartozást hozna ezzel a közösbe. Amit ha később sorra visszamondanának az örökösök, és beleszólást nyerne az állam. Viszont szeretném ha neki is biztos lakhatása lenne.


Nemrég elhunyt édesapám.


Apum ésmanyum házasságot kötöttek,majd az édesapám nevén lévő telekre családi házat építettek, amire közösen OTP jelzáloghitelt vettek fel.

A Földhivatalnál az ingatlan(telek) megnevezésének megváltoztatását nem kérték,így az édesapám haláláig beèpítetlen terület megnevezésű maradt.

Az előzőleg említett OTP jelzáloghitelt a válásig közösen fizették.

Édesanyám a válás után tovább fizette a tartozást, közben az OTP faktoring Zrt.-vel kötött egy megállapodást,majd közvetlenül édesapám halála előtt engedélyezve lett a házon lévő jelzálogjog törlése.


Nemrég megtörtént a hagyatéki tárgyalás,amin én mint törvényes örökös nem voltam jelen,de kaptam egy jegyzőkönyv másolatot.

Ebből kiderült, hogy édesanyám hagyatéki hitelezői igényt érvényesített,valamint a ház felére,- mint édesapámmal közszerzeményi vagyonra- igényt tart.


A tárgyaláson jelen volt testvérem, (aki a másik örökös, gyámság alatt lévő testvérem gondnoka is egyben) .


-A ház jelenleg sincs bejegyezve a földhivatalnál.


Kérdéseim a következők:

- ha nem ismerem el anyum tulajdoni igényét akkor meg kell fizetnem a hagyatéki teherként jelen lévő összeget?

- ha elismerem a tulajdoni igényét ,de nem kérem az egyezség jóváhagyását akkor mik lehetnek a további történések?



2016. jan. 20. 13:01
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Úgy gondolom ha nem ismered el, akkor megfizetned sem kell.
2022. júl. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!