Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális önvédelmi célokra...

Legális önvédelmi célokra ilyet hordani/használni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy láncra gondoltam rajta egy lakattal. Például egy combosabb kerékpár lakat.

[link]



2016. jan. 20. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább menj le boxolni, egy ilyennel csak bajod lesz. Vagy túl nagyot ütsz valakire és azért, vagy elveszik tőled és téged vernek meg nagyon. Ha egyik sem, akkor nem lesz nálad, amikor "kéne". Az izomzatod viszont önbizalmat ad és tartást. Másrészt nem kell kötekedni.
2016. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legyen mit eldobni, ha futni kell? :-) Az ilyen tárgyakkal csupán az a baj, hogy ha a támadó rutinosabb, és megszerzi, akkor még választani sem tudsz, hogy nyakadra tekerje, agyonüssön vele, vagy csak simán lenyomja a torkodon... Önvédelmi célra ilyet hordani, ezt szerintem a jogalkotó így nem szabályozta le, hogy lánc lakattal, ezért nem mondom, hogy nem legális, de azt sem, hogy normális dolog. Én miattam akár hurcolhatod is magaddal, de ha valami miatt önvédelemre kell használnod, szerintem bölcsebb dolog lesz azt vallanod, hogy véletlenül volt nálad, és ijedtedben használtad, mert egyébként nem leszel rokonszenves a rendőrség szemében.
2016. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem számít fegyvernek szóval legális.
2016. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!