Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs munkám, köteles...

Ha nincs munkám, köteles vagyok fizetni magamnak a tb-t? Van erre törvény? Vagy ha fizetem, fizetem, ha nem, nem?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagy köteles, ha jól tudom, de akkor semmiféle orvosi ellátásra nem vagy jogosult, akármi történik veled, utólag fizetni kell érte...
2010. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Így van, az első helyesen írta. Ha bármi baleset ér, és kórházba kerülsz, utólagosan kiküldik majd a számlát, és az nem lesz kevés.


De ugyanúgy fizetned kell a vizsgálatért akkor is, ha megfázol, és orvoshoz mész. A gyógyszered is triplájába kerül. Egyedül az életmentő műtétért, beavatkozásért nem kell fizetni, de ha utána megfigyelésen benntartanak, azért már igen.

2010. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
48%
Jobb ha fizeted mint sem akkor fizetsz amikor baj van:S
2010. márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem jelentettem be magam, de fizetem az Apeh fele a TB-t havonta. 4950 ft. Nem vészes, így ha valami baj lesz nem kell hirtelen 100 ezreket kifizetnem. A csekket az Apehtól lehet igényelni.
2010. ápr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Keva1988 válasza:
90%

Szia(sztok)!


Nos, ha nem fizeted akkor az van amit már előttem leírtak, ha fizeted, akkor egyértelmű a dolog.


Amit én megemlítenék, a munkanélküli segély, -járadék.

Ha felvesznek az álláskeresők nyilvántartásába, akkor(elvileg) nem kell fiezetned a Tb-t.


Én 21/L vagyok szintén munkanélküli, elöző munkahelyem nem volt, tehát a sulipadból mehettem a munkanélkülire, mert olyan jó országban élünk.


Járadékot így nem kaphatok, de a Tb-m fizetve van.

Én nem fizettem be rá semmit, gondolom a Munkaügyi központ által lett ez így/sajnos nem tudom másképp megfogalmazni/.


De egyébként mért nem próbálsz meg részt venni a támogatott képzéseiken.

Tanulhatsz ingyen/MÜK állja, csak ne bukj meg/, 90%-os jegyet vásárolhatsz, és emelett még kapsz egy X összeget, ami ha jól tudom kb.60e Ft körül van, tehát minimálbér körüli összeg.


Ha a tanulást választod akkor most csak azokat tudják ezekbe a keretekbe beszorítani akik 2008. szeptember 1. után vesztették el a munkahelyüket.


Nah, nem tudom mennyire voltam érthető.

Remélem tudtam segíteni valamiben.


Üdv!

2010. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles. De ha a kb. 4500 Ft-os egészségügyi hozzájárulást nem fizeted meg, csak az orvosi ellátások nagyon szűk köréből részesülhetsz. Teljes árat kell fizetned az orvosi ellátások és a gyógyszerek többségéért. Viszont törvény határozza meg, hogy milyen ellátások járnak állampolgári jogon. Ilyenek pl. a vérellátás, baleseti ellátás, közegészségügyi-járványügyi ellátás (pl. védőoltások, ill. a társadalomra veszélyes fertőző betegséged ingyenes ellátása), stb. Ez a törvényben tételesen fel van sorolva. Vagyi vannak olyan ellátások, melyeket humanitárius megfontolásból biztosan megkapsz (pl. szülés, baleset), vagy azért, mert kezeletlenül veszélyes lennél a társadalomra (járványos betegség, elmebaj, stb.). Az alaphelyzet azonban az, hgy fizetned kell a betegséged ellátásáért és a kezelésedért is. Ha nem tudsz, a helyi önkormányzat egészségügyi bizottságához fordulhatsz segítségért.
2010. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
74%

A 21/L által 12:26 kor írt üzire reagálnék.


A Munkaügyi csak úgy mert nyilvántartott vagy, nem fizet utánad semmit sem. Egészségügyi hozzájárulást (TB-t) sem. Járj utána.

Akkor fizeti az egészségügyi hozzájárulást, ha le tudja vonni valamelyik általa számodra nyújtott támogatásból, ellátásból. Ezek lehetnek az álláskeresési járadék (minimum 365 nap jogosultági idő kell hozzá), az álláskeresési segély(minimum 200 nam jogosultsági idő kell hozzá), vagy keresetpótló juttatás (be kell kerülni egy olyan tanfolyamra, amely alatt jár, nem jár mindegyiknél!!). Jogosultági időt munkaviszonnyal, vagy egyéni, illetve társas vállakozói tevékenység folytatásával lehet szerezni(persze fizetni kell, kellett a járulékokat ezen idő alatt).

Képzésekre sem csak az kerülhet be, aki a válság miatt vesztette el a munkáját (szintén téves a beírás), általában több programban indulnak képzések, más más feltételekkel.


[link]


A kérdezőnek:

Igen, van erre törvény..

Érdemes lenne elmenned az APEHhez és ott érdeklődni,hogy mik a lehetőségeid. DE szerintem is fizesd inkább havonta Az egészségügyi szolgáltatási járulékot, 4950 Ft havonta.


[link]

2010. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem telik rá, hogy fizesd, akkor szaladj be az állandó lakcímed szerinti polg. mest. hivatalba, írj kérvényt, hogy fizessék helyetted szociális rászorultság miatt, és akkor megint rendezve lesz a dolog.
2010. ápr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
70%
Szociális rászorultsági alapon kérhető a polgármesteri hivatalban egy évre. Vagyontól és jövedelemtől függ.
2010. ápr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Köteles vagy fizetni!!!

A biztosítási jogviszony megszűnését követő 45. napot követően egészségügyi szolgáltatási járulék jogcímen vagy köteles fizetni, ennek összege jelenleg 4950 Ft/hó, ha a fizetési kötelezettség nem egész hónapban áll fenn, úgy naptári naponként ennek harmincad része.


Amennyiben nem fizeted be, úgy a nyilvántartásokból ez ki fog derülni, akkor visszamenőleg, késedelmi kamatokkal növelten fogják megfizettetni, ráadásul még egy helyes kis bírságra is számíthatsz, bejelentési kötelezettség elmulasztásáért.


Tehát nem kívánságműsor, hanem kötelezettség!!!

2010. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!