Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amit tettem mennyire jogos a...

Amit tettem mennyire jogos a birosagon? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

5evet voltam egyutt a párommal. O szakitott. A 3evet laktunk egyutt a 3evbol 2evet tanult is, es munkanelkuli is volt. Kajat lakast mindent en fizettem. Tanu nincs, de mindenki tudott rola. Van hangfelvetelem h beszelget valakivel, h en fizetek neki mindent. Szakitott velem, eltelt masfel ev. Igerte h visszafizet egy osszeget. Nem kertem az egeszet. Mert.... a lakasra az a kifogasa,h amugyis fizettem volna a kaja meg minimalis. Sztem eleg sokat koltottem ra. Az anyja alkoholista volt, igy nelkulem nem tudta volna mibol fizetni. Igaz en voltam a hulye de mielott belementem h osszekoltozzunk nagyon jo volt a kapcsolat. Miutan osszekoltoztunk azutan is jo volt. Miutan befejezte a tanulmanyait teljesen eltavolodott tolem. Aztan kulfoldre akart menni.

Szoval a telszama a nevemen van en beleptem az ebankjaba es amit kiszamoltam tartozast azt atutaltam magamnak. 1.1M. A szamlajan meg majdnem 1 maradt. Na szoval ha birosagra megy, mi lehwt a kovetkezmenye.

Ertelmes valaszokat kerek, hozzáertoktol.


2016. jan. 27. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez most ugye nem komoly kérdés?
2016. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elloptad azt a pénzt, úgyhogy megütöd a bokád, mi lenne? Semmiféle szerződés nem volt köztetek, senki nem kényszerített, hogy tartsd el, te magad döntöttél így! Szóval ez mindenképpen lopás, az meg hogy beléptél az ő ebankjába és az engedélye nélkül utaltál, még csalás is lehet. Szóval ha neked volnék villámgyorsan visszaadnám a pénzt, aztán legközelebb kevesebbet költenék egy barátnőre.
2016. jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"Bűntett a lopás, ha nagyobb értékre (200 ezer forintot meghalad, de 2 millió forintot nem halad meg), illetve a kisebb értékre elkövetett lopást bűnszövetségben, közveszély színhelyén, üzletszerűen, dolog elleni erőszakkal, kulturális javak közé tartozó tárgyra, vallási tisztelet tárgyára, temetőben vagy temetkezési emlékhelyen a halott emlékére rendelt vagy holttesten levő tárgyra követik el. Három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
2016. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire sem jogos, sőt bűncselekmény!


Alapból nem követelhettél volna tőle semmit se, hisz nem úgy költözött be hozzád, hogy megállapodtatok egy összegben.


Következmény? Börtön büntetés. S emlékeim szerint ez már hivatalból üldözendő, így ha visszaadod neki a lopott pénzt, akkor se tudja visszavonni, tárgyalás lesz. Te pedig visszafizetheted az egy milliót és a teljes perköltséget.

2016. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tomala ***** válasza:

Megpróbálom leírni érthetően.

A tartozás vagy úgy keletkezik, hogy a két fél megállapodik abban, hogy egyik valamikor (vissza)fizet X összeget a másiknak, vagy pedig úgy, hogy egyik jogellenesen kárt okoz a másiknak, és ezt meg kell térítenie.

Az, hogy egy szerelem elmúlik, nem tartozik egyik körbe sem. Nem lehet utólag kitalálni, hogy ja, ha nem szeretsz, akkor fizesd vissza mindazt, amit én addig egyébként úgy adtam, hogy nem állapodtunk meg semmilyen ellenszolgáltatásban.


Ergo a lány nem tartozik neked ezzel a pénzzel. Igen, ez szívás, de ettől még így van.

Az ráadásul még az ő jóindulatát jelzi, hogy "ígérte, hogy visszafizet egy összeget". Merthogy erre nem köteles.


A többi válaszadó viszont téved abban, hogy lopást követtél el, erre ugyanis van egy speciális büntetőjogi tényállás éspedig a Btk. 375. § szerinti "Információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás". A bankszámlapénz ugyanis úgynevezett "készpénz-helyettesítő fizetőeszköz".


Mivel eredménybűncselekményről beszélünk - melynek eredménye: a kár - még tudod kozmetikázni a dolgot. Ha visszautalod a pénzt, akkor úgynevezett "eredményelhárítás" történik az elkövető (ez vagy te) részéről, amitől a bűncselekmény ugyan nem válik meg nem történtté, viszont a bíróság korlátlanul enyhítheti a büntetésed. És ez esetben talán fel sem jelent a kisasszony.


Szóval csak egy baráti javaslat: k..va gyorsan utald vissza a pénzt, aztán reménykedj, hogy nem húzza fel magát nagyon.

Annál is inkább, mert amíg továbbra is van hozzáférésed az e-bankjához, addig fennáll a bűnismétlés veszélye, szóval az előzetes letartóztatásra is komoly esélyed mutatkozik.

2016. jan. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Értesítünk, hogy az általad kért tanácsadás díját az ebankodba belépve a válaszadóknak elutaljuk.
2016. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!