Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki elkövet egy bűncsele...

Ha valaki elkövet egy bűncselekményt, például egy terrorista, és ha kiderül hogy én ( szintén csak példa ), segítettem neki, tehát bünrészes vagyok de a terrorista elmenekül, akkor engem elítélhetnek úgy hogy a tettes nincs meg?

Figyelt kérdés
Lehet kacifántos lett kérdés, és lehet hülyeség is , de nézzétek el ,nem értek hozzá, csak úgy kipattant a fejemböl.
2016. jan. 18. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Ha tudják, hogy bűnrészes vagy, simán elítélnek. Nem számít, hogy a főbűnös nincs meg. Az hiányozna még, ha a bűnrészesek szabadon járkálhatnának ilyen esetekben.
2016. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, téged a saját bűnöd miatt ítélnek el nem kell hozzá más.
2016. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és örülök, hogy értettétek a kérdést.Akkor kissebb bünügyekben is így van? Mondjuk egy " sima " gyilkosság ( pl. a helyszínre szállítottam autóval a tettest) vagy egy lopás ( kint figyeltem, hogy jön- e valaki) . Tehát lehet külön tárgyalása két személynek ugyanabban az ügyben ? (Elöször a bünrészesnek , utana ha meglesz a tettes ).
2016. jan. 18. 18:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig így van.
2016. jan. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!