Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést kaphatok ha...

Milyen büntetést kaphatok ha kicsit megverek valakit?

Figyelt kérdés
A történet lényege, az hogy egy gyerek kikezdett a barátnőmmel és meg akarom egy kicsit leckéztetni.Nem kell túl nagy dologra gondolni, mint csonttörések meg ilyenek, csak behúznék neki egyet-kettőt. Én 19 vagyok a gyerek pedig 17 ha jól tudom. Ha esetleg rendőrségre vinnék az ügyet akkor mekkora büntetésre számíthatok?

2016. jan. 27. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Hát az több mindentől függ... Például: 8 napon belül, vagy 8 napon túl gyógyul a sérülés, előre megfontoltan vagy hirtelen felindulásból teszed, stb

Akár több évnyi sitt is lehet belőle.

2016. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Testi sértés, megfélemlítés, önbíráskodás, ezek elég súlyos vádak, és életkorodból adódóan nem a javítóban kötnél ki, ha nem egy nagyobb pénzbüntetést kapnál, akkor kisebb börtönt.


A helyedben NEM TENNÉM.

Szép szóval is meg lehet oldani a dolgokat, ha az nem megy, akkor a barátnőddel beszélj, ha vele sem egyezel meg, akkor viszont vele van a gond.


Bármit is teszel, GONDOLKODJ, mert hatalmas bajba kerülhetsz ám.

2016. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A barátnőmet elküldtem, csak a kis köcsögnek akarnám megtanítani, hogy tiszteljük a másét, akár barátnőről van szó akár bármi másról, ha a máséhoz piszkál akkor annak lehetnek következményei. Ha biztos lenne, hogy pénzbüntetés vagy közmunka jár érte akkor megtenném, de a szabadságvesztéssel nem szeretnék kockáztatni, már egyszer így is közel jártam hozzá kábítószeres ügy miatt. Lehet, hogy elég lesz ha csúnyán nézek rá és hátha rájön, hogy nem szabad packázni. Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 27. 21:46
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Olyan helyen, ahol senki nem látja, -például mosdóban- lekensz neki egy-két borzasztó nagy fülest. Az nem okoz különösebb sérülést de nagyon megalázó. Bizonygathatná utána, hogy felpofoztad, de miért jó az neki?...
2016. jan. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Egyet azért neked is észbe kell vésned, ha már leckéztetni akarsz valakit, hogy "ne piszkálja a másét", - ezt a hímsoviniszta ősember szemléletet nem bírom szó nélkül hagyni.


A barátnőd NEM A TULAJDONOD. Nem vásároltad meg magadnak. Nem a rabszolgád. Neki is szabad döntése, az is ha melletted marad, meg az is, ha szóba áll idegenekkel.

Bizony előfordulhat, hogy valaki ismerkedni próbál vele, és még ez se számít "piszkálásnak" meg "kikezdésnek".

ÉS ITT FIGYELJ: Ha zaklatták, vagy beleegyezése nélkül nyomultak rá, akkor ebben esősorban ő maga a sértett, NEM TE, és ő kérhet segítséget akár tőled, akár a hatóságoktól, akár bárki mástól.

Ha viszont olyasmi történt, amiben ő is aktív résztvevő volt, legalábbis nem mondott rá nemet, akkor így jártál. Lehet hogy szar érzés, de akkor ezt akkor sem a sráccal kell lerendezned.


Szép is lenne a világ, ha a boltban levennél a polcról egy üveg sört, erre valaki odajönne és pofánvágna, mondván hogy ezt már ő kinézte magának és lestipistopizta... Pedig a sört végül is megveheted, egy nőt maximum szerethetsz.

2016. jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

"hogy tiszteljük a másét, akár barátnőről van szó akár bármi másról,"


A barátnőd egy önálló akarattal rendelkező, tőled független emberi lény. Persze ilyen mentalitással mit is várunk, mint, hogy "Jól megverem, abból tanul."

2016. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

Koma, ha ennyire túlteng benned a férfiasság, akkor ne egy 2 évvel fiatalabbnak menj neki, mert böribe mész, pláne, ha már volt kábszeres ügyed.

Gyere, próbálj meg engem elverni, én ígérem, nem jelentelek fel.

Holnap este 6 Hősök tere?

2016. jan. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Van legális módszer is. El kell hívni egy bokszmeccsre, szervezett körülmények között hitelesen a ringbe védőfelszereléssel. Ez csak akkor lehetséges, ha ő is ki áll ellened és nem sunnyog.
2016. jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
A többi meg érdekes dolgokat ír. Ha egy kapcsolatban vagyok, akkor nem dugok félre, hanem megmondom, hogy vége és megyek az új partneremhez. Nem tartok 2 vasat a tűzben, mert szemét dolog hitegetni az embereket. Ráadásul ha keféltek, akkor a kérdező elkaphat bármilyen betegséget a csaján keresztül, főleg, hogy ha a csaj van olyan pofátlan, hogy egyik ágyból a másikba ugrál. Ha nem volt még aktus, akkor én nem verném meg a gyereket, legfeljebb tisztáznám vele, hogy fejezze be, ha pedig nem fejezi be, akkor lépnék, de akkor se frontális támadás, hanem mondjuk kiszúrod a kocsija a kerekét. Ha nem áll meg még mindig, akkor történhet 1-2 baleset is a csávóval. Ez előbb-utóbb elvenné a kedvét. Nem kell egyből agyon csapni, elég ha odaszarsz az ajtajába, hogy képletesen szóljak. Mindenkivel ki lehet szúrni, senki se érintethetetlen. Szemtől szembe ne verd meg, legfeljebb, ha ő is belemegy, de ne legyen az, hogy odamész és szétvered a fejét csak úgy. Ha meg a csajod nem kitartó veled, akkor dobd ki és keress mást.
2016. jan. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9: Egy 17 éves gyerek "kikezdett" a kérdező barátnőjével. Lehet hogy beszólt neki, vagy lökdöste a diszkóban, vagy letapizta, vagy ilyesmi....

Hol olvastál te olyant, hogy a barátnője ágyról ágyra jár???

2016. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!