Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mai Magyarországon érdemes...

A mai Magyarországon érdemes egy hatóság ellen bírósági pert indítani vagy garantáltan vesztésre van ítélve, és ha kell még el is tesznek láb alól, de én nem nyerhetek?

Figyelt kérdés

#bíróság #gazságszolgáltatás
2016. jan. 27. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mi az.


Rengeteg pert nyernek és rengeteget veszítenek.


Ha a hatóság tagjával van bajod akkor reménytelen. Általában intézményi szinten megy a pereskedés és van úgy, hogy maga az illető nem is tud róla.

2016. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pl egy rendőr intézkedéskor megcsikarja az autódat. Majd a rendőrség fizet nem a rendőr, mert a Rendőrség "nevében " járt el.
2016. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hogy érted h a hatóság tagjával?


hát tök mindegy, éppen ki az adott ügyintéző, az aláíró mindig az osztályvezető doktorakárki ... na most innentől kezdve jó kérdés, hogy tehát egy kormányhivatal X osztályának vezetőjével szemben pl hivatali visszaélés vagy okirathamisítás és ilyen apróságok miatt érdemes-e, vagy csak a pénzt és időd pazarolja az ember?

2016. jan. 27. 23:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Változatlanul: attól függ. Sok mindentől.

Ha a rendőr a helyzetével visszaélve megbírságol, és ez bizonyítható, továbbá értesz hozzá, érdemes. És eredményes.

Ha egy hatósági szolgáltató hibásan jár el, és ez bizonyítható (és értesz hozzá), érdemes. És eredményes.

Ha egy hatóság esetén nyilvánvaló korrupciót látsz. Nem érdemes. Egyfelől nem bizonyítható, másfelől (ha olyan minőségű az ember) bosszút áll. Manapság minél feljebb mész a hatóságnál, annál inkább ilyen minőségű. Ez sem bizonyítható, ez tapasztalat.

Vagyis a konkrét ügy helyzete, körülményei és sok egyéb mérlegelése kell, hogy dönthess. Itt lép be, mennyire értesz hozzá, a döntésed aszerint lesz valós, vagy téves.

Ennyire általánosan ennél több nem mondható.

2016. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

oké értelek, csak azt nem, hogy miért mondod ennyire h érdemes. én sajnos úgy tapasztaltam h a kedves magyar bíróságok ott gáncsolják az egyszerű állampolgárt, ahol tudják, ha arról van szó, hogy egy hatósági visszaéléseit kell elsikálni. és a poén az, hogy az se túlságosan zavarja őket, ha éppen bizonyítani tudom a bíróság visszaéléseiket is.

szal én itt kicsit a bíróságba vetett bizalmadat irigylem és nem értem teljesen, mert én meg is tapasztaltam az ellentettjét. a másod fok pedig másról se szól, hogyan mossák ki az elsőfokú bíró visszaéléseit, az ügy már majdnem mindegy is, az mintha eltűnt volna az útvesztőkben.

Tudom, nincs egyértelmű válasz, csak én általánosságban a magyar bíróságok szabályos és pártatlan eljárását hiányolom ezekben az esetekben (és akkor most nagyon finoman fogalmaztam). Nem értem, a bíróságokba vetett bizalmad miért ennyire egyértelmű, de ezek szerint neked jobbak a tapasztalataid.

2016. jan. 28. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!