Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szabadsagaim egy reszet...

Ha a szabadsagaim egy reszet nem veszem ki februarig pl, es munkahelyet valtok, akkor csak a maradek szabadsagom marad meg aranyosan vagy az egesz eves?

Figyelt kérdés
Remelem erthetoen irtam le. Egy evben van pl 24 nap amit ki lett venni, tehat havi 2, ha marciusban melot valtok, akkor es nem vettem ki szabadsagot, akkor 20 marad a kovetkezo munkahelyre, vagy 24?

2016. jan. 28. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha felmondasz a munkahelyeden, a szabadságodat időarányosan meg kell, hogy kapd. Vagyis ha március elején mész az új munkahelyre, akkor január és február során a régi munkahelyednek ki kell adnia a 24 szabadnapod időarányos részét Az új munkahelyeden meg a március 1-jétől december 31-éig számított időarányos részt oszthatod be erre az évre.
2016. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Távozás előtt el kell számolni a szabadsággal, vagy ki kell adni, vagy ki kell fizetni az időarányos részt.
2016. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
húú, ez megnyugtató volt, köszönöm a segítséget, ezen agyaltam, h nehogy felesbe ne vegyem már ki :)
2016. jan. 28. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!