Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az osztálytársaim lefotózna...

Ha az osztálytársaim lefotóznak, tudtom nélkül. Feljelenthetem? Egymásnak küldözgetik utána

Figyelt kérdés

2016. jan. 29. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
igen
2016. jan. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Fel, de a rendőrség nem nagyon fog vele foglalkozni. Hacsak nem ruha nélkül vagy a képen.
2016. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Igen, személyiségi jogok megsértése, képmáshoz való jog. OLvass utána a neten, azért a jog sem olyan érthetetlen, főleg nem a személyiségi jogok.
2016. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

A lepontozást nem értem. Kb. két éve változott a törvény. Korábban csak a közléshez kellett engedély, ma már a fotózáshoz is. Tehát el sem készülhetne a fotó a kérdező engedélye nélkül. Az, hogy küldözgetik, közlésnek minősül.

De amennyire tudom, polgári peres, s nem büntető. Ebben tévedhetek, de annyi bizonyos, hogy tehetsz ellene.


Ám jobb lenne egymás között megbeszélni. A jog ember nem része az életednek, az osztálytársak igen. Mit gondolsz, jobb lenne a viszonyotok, ha bíróság elé vinnéd őket?

2016. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Büntethető, pénzzel tuti.
2016. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez polgárjogi ügy, rendőrség nem fog veled foglalkozni. Bűncselekmény akkor lenne, ha jelentős érdeksérelem (attól, hogy neked nem tetszik, ez még nem valósul meg) vagy haszonszerzés is párosulna mellé.
2016. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tudunk ( tudok ) róla itt készül fotó rólam, és én is fotózok, akkor mi a szabály jelenleg? Elég ha simán közöljük?

Rendezvényen vagyok többedmagammal, és " mi is " tovább küldjük, akár nyílvános oldalon fennt van, akkor kell engedély?

Úgy gondolom a kérdező, és amit én kérdezek a fotó közlés ami közös benne....

2016. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!