Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tolvaj, mint pozitív karakter?

Tolvaj, mint pozitív karakter?

Figyelt kérdés

Értelmezés és értékrend kérdése, de a filmek nagy részében egy tolvajt is tehetünk a pozitív karakterek közé. Lásd:

vadnyugati filmek vagy Ocean's trilógia, Torrente:) stb..


A ti értékrendetek szerint, mikor nem ítélendő el egy rabló erkölcsileg? Mert ugye más dolog egy átlag polgár nehezen megvásárolt autóját ellopni meg más dolog egy bankot kirabolni.

Aki kirabol egy bankot vagy egy politikust vagy bármi gazdag embert, az vállalja a vele járó kockázatot. A törvény elítéli. De erkölcsileg is elítélendő? Végülis, akitől lopott, az sokszor annyit vett el büntetlenül másoktól.



2016. jan. 31. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Rózsa Sándor, Robbin Hood, Sobri Jóska, Ambrus Attila....
2016. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Budai-Sántha Balázs: Felforgatás című könyve ezzel foglalkozik részben. A média hatására, hogyan cserélődött fel a rendőrökbe vetett bizalom, és ezzel szemben a bűnözőkből, hogyan lett pozitív karakter.

Érdemes elolvasni. Szerintem minden BTK által büntetendő törvény áthágása erkölcsileg is büntetendő. A büntetés minőségével és a törvények bírói alkalmazásával viszont nagy gond van. Az is érdekes, hogy a rendőr arcát nem kell kitakarni a fényképen, a bűnözőét pedig igen, biztosan neki kell félnie a megtorlásoktól...(irónia)

2016. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 10:59


A bűnözőét sem kell. A gyanúsítottét viszont igen. Ismered jól a média és a hülyék hatását. Megjelennél mondjuk a közTV híradójában arccal-névvel-telefonszámmal mint pedofil gyerekgyilkos, aztán arról már nem számolnak be, hogy "upsz, bocsi, ártatlan"...

2016. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el a könyvet, több tucat rendőrt állít be a média negatív színben, és mikor kiderül, hogy össze-vissza beszélő bűnöző hazudott a rendőrök tevékenységéről, akkor már sohasem vakarják le magukról a sarat a rendőrök. Ezért élhet sokakban az a tévhit, hogy Zsanettet megerőszakolták...

Ki van takarva az elkövető arca is, nézz csak szét a műsorok adásaiban. Ők kérhetik, hogy szeretnék-e vagy nem az arcuk és a hangjuk nyilvánosságra hozatalát. A rendőrt nem kérdezik meg.

Te pedig képzeld magad egy olyan rendőr helyébe, aki fog nagy mennyiségű kábítószert, és leközlik az arcát a médiában, ellenben a gyanúsítottéval. Kinek a jogai fontosabbak? Ki van nagyobb veszélyben a bosszútól?

Értem én azt is amit te mondasz, igazad van, de nekem inkább ettől van hányingerem, amit fentebb írtam.

Egy gyanúsítottnak több joga van mint egy civil állampolgárnak, és háromszor annyi, mint egy rendőrnek. Demokrácia...

2016. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 11:20


Abban nem állt vita köztünk, hogy a rendőrökét is ki kéne takarni.

De nem feltétlenül támogatom, hogy a már elítéltekét ne kéne. Eléggé önbíráskodásra buzdítana a jövőben, ezt szerintem el kéne kerülni.

2016. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értem miért lettem lepontozva.

Akiket felsoroltam Rózsa, Sobri stb... tolvajos, gyilkosok, köztörvényes bűnözők voltak. Emlékük mégis pozitívan él a köztudatban. És ezek nem filmes karakterek, hanem létező személyek voltak.

2016. jan. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*tolvajok
2016. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!