Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásbejelentőhöz kell a...

Lakásbejelentőhöz kell a haszonélvező beleegyezése, vagy elég a tulajdonosé?

Figyelt kérdés
2016. febr. 1. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Haszonélvezőé kell, ha 100%-ban az.
2016. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
tulajdonos nem jelenthet oda be senkit, csak a haszonélvező
2016. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2#: Miért írsz ilyen hülyeséget?


A tulajdonos bejelentheti, a haszonélvező hozzájárulása nélkül, ha, a haszonélvezeti jog nem terjed ki az ingatlan egészére.


Hozzájárulás kell, ha a haszonélvezeti jog az ingatlan egészére fennáll.

2016. febr. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Robin, azért nézz már utána a jogszabálynak - a lakásbejelentéshez a szállásadó kell, ha van haszonélvezője az ingatlannak (feltételeztem, hogy teljes ingatlané), akkor a tulajdonos nem szállásadó, tehát nem járulhat hozzá a bejeletéshez


[link]

2016. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A tulajdonos a szállásadó. Az a szállásadó, aki rendelkezési jogosultsággal bír a lakóingatlanon. Pont.
2016. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

" Az a szállásadó, aki rendelkezési jogosultsággal bír a lakóingatlanon."

"


ez igaz, de ettől még nem a tulajdonos a szállásadó, még akár a bérlő is lehet szállásadó


ha van haszonélvező a teljes lakásra, akkor a tulajdonos nem rendelkezik a lakással...és itt a pont

2016. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha van haszonélvező, a tulajdonosnak akkor is van rendelkezési joga, csak korlátozott.

Pl. eladhatja az ingatlanát bármikor.

2016. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez tök érdekes.

Amúgy anyukám és a mamám annak idején vett egy házat, anyukámé volt a tulajdonjog, a mamámé a holtig tartó haszonélvezeti jog a teljes házra és mikor a szüleim elváltak, akkor mi odaköltöztünk anyukámmal és amikor én bejelentkeztem oda lakcímügyileg, akkor anyukám, mint tulajdonos írta alá a bejelentő papírt, nem a mamám, pedig ő volt a haszonélvező.

Szóval nálam a tapasztalat az, hogy elég volt a tulajdonos beleegyezése.

2016. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mivel a bejelentő úgysem jó semmire, én is azt gondoltam, hogy esetleg elég a tulaj aláírása.
2016. febr. 3. 21:21
 10/14 anonim ***** válasza:
A tapasztalat leginkább az, hogy senki le se sz***ja. Az ügyintézők többsége csak szeretné letudni a dolgot. Amúgy sincs jelentősége, hogy hozzájárul-e a tulajdonos/haszonélvező/anyámkínja, mivel semmilyen jogot nem keletkeztet a bejelentés. Emellett viszont kötelezettség.
2016. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!