Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, hogy a rendőrség nem...

Igaz, hogy a rendőrség nem tud mit tenni, ha szívtam vagy ittam és úgy vezettem autót, csak ne csináljak balesetet?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, ha nem akarok vérvételre vagy vizeletadásra menni, akkor nem kényszeríthetnek. De akkor egyszerűen elengednek? De ez szerintem hülyeség, mert akkor mindenki azt mondaná, hogy nem megyek és kész.

2016. febr. 4. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. kötelezhet drogtesztre.
2016. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyat olvastam, hogy a bíróság jogosnak találta hogy lefogták az embert és úgy vette le az orvos.
2016. febr. 4. 21:54
 3/7 A kérdező kommentje:
De akkor minek írogatják sok helyen, hogy nem tehetnek semmit? Mert ha nem tehet semmit akkor el kellene engedjen és ez tök röhejes
2016. febr. 4. 21:55
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem kell hogy elengedjen.

Ha gyanúsnak talál, akkor kötelezhet a tesztre, és azonnal be is vihet a toxikológiára, ahol azt el is végzik. A gépkocsit lezáratja veled.

A teszt UTÁN köteles elengedni, feltéve, hogy nem vagy olyan állapotban, hogy inkább jobb ha kialszod magad.

Viszont amíg nincs meg a teszt eredménye, addig nem vezethetsz.

2016. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez óriási marhaság, nem tudom hol olvastál ilyen f..ságot. Szerinted ha így lenne akkor elvennék bárki jogsiját ittas vezetésért? Mindenki azt mondaná hogy kösz nem fújom meg a szondát.
2016. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed, Kérdező, hogy kételkedsz.


A vér- és vizeletminta vétel is kikényszeríthető.

2016. febr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bbbf válasza:
A műtétnek nem minősülő orvosi beavatkozásokat a hatóság kikényszerítheti. Ha passzívan vagy aktívan ellenállsz akkor jön a kényszervérvétel.
2016. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!