Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen indokkal lehet átkérni...

Milyen indokkal lehet átkérni ügyet más megyébe, ha olyan ellen teszek feljelentést aki helyben túl nagykutya?

Figyelt kérdés

Pontosabban nagyon nagyok az összeköttetései, azaz előre megjósolom (és nem csak én), hogy még feljelentést is felesleges tenni ellene, mert abban a pillanatban kuka az ügy, kizárt, hogy elkezdjenek ellene nyomozni.


Ezzel az indoklással lehet azt kérni, hogy tegyék át az ügyet másik megye rendőrségéhez vagy eleve ott tegyem meg a feljelentést akkor erre hivatkozva?


2016. febr. 5. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Feljelentést bárhol tehetsz, attól még az illetékesség határozza meg az eljáró szervet. Szimplán mellékelj egy indoklást is, hogy szerinted miért kell kizárni xy-t az ügyből elfogultság miatt.
2016. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor semmilyen indok nem kell. A helyileg illetékes hatóság áthelyezteti az ügyet másik megyébe, elfogultságra való hivatkozással.
2016. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt jól teszed, ha más megyéből indítod meg az eljárást. Pontosabban, teszed meg a feljelentést. Bármely bűnügyi szerv, vagy hatóság kötelessége, hogy a hivatalában tudomására jutó bcs-t jelentse, továbbítsa a szükséges helyre vagy abban eljárjon.
2016. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Bármely bűnügyi szerv, vagy hatóság kötelessége, hogy a hivatalában tudomására jutó bcs-t jelentse, továbbítsa a szükséges helyre vagy abban eljárjon."


na igen, és vajon miért nem látom ezt tulképpen soha megvalósulni a gyakorlatban is?

De itt nem egy emberről van szó, hanem teljesen mindegy, kihez kerül az ügy, megyén belül egy telefon, és máris vége, nincs nyomozás. Hát nem tudom, nehéz.

2016. febr. 5. 21:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát én látom.

Van is ilyen ügyem.


Ha te egy hatóság felé feljelentést teszel bárki ellen, akkor kötelesek intézkedni, feltéve ha a feljelentésben foglaltak bcs elkövetését valószinűsítik.

2016. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja! Fontos tudni, hogy ha rendőr volna az elkövető, akkor nem másik rendőrségen, hanem főügyészségen, katonai ügyészségen kell feljelentést tenni, úgy, hogy annak nyoma is maradjon.
2016. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát kedves Robin, csak csodálni tudlak akkor, de tudod én inkább olyat látok, hogy "eltűnik" az ügy, mert valakinek a valakije, aztán ha nagyon kérdezed, hol van, még téged kezdenek ..aztatni.

na meg olyat is, hogy azért nem ítélik el, mert X bírónak a rokona, és sorolhatnám az eseteket.

Szal vagy te élsz más bolygón vagy te kivételesen lelkiismeretes vagy és jogszerűen jársz el vagy én találkoznék csak ilyen szörnyekkel? (ja a katonairól már nem is írok semmit, gondolod, oda nem tettem? ... nem írhatom le, mi lett belőle..)

2016. febr. 5. 22:28
 8/9 A kérdező kommentje:

Robin, ha még olvasod ezt, te esetleg rendőr vagy? a hsz-eidből következtetve igen, de akkor felvehetem veled a kapcsolatot olyan ügyben, ahol sajnos hivatalos személyek is érintettek a bcs-ben, és pont ezért nem hajlandók eljárni? te teszel róla, hogy legyen normális, szabályszerű nyomozás?

komolyan kérdezem!! hátha tudok még kellemesen csalódni ebben az országban ... elvégre bárhol is vagy, akár az elfogultság miatt, akár a hivatalból történő áttétel miatt, nálad is megtehetem akkor a feljelentést, nem? csak az is igaz, ha átteszed az illetékes területre, rögtön vége az ügynek.

na most ennek ismeretében is bevállalnád? azaz hogy tuti ne kerülhessen át a területileg illetékeshez? akkor megkeresnélek ...

2016. febr. 6. 10:33
 9/9 A kérdező kommentje:

szóval nem vállalod akkor be?

egy elég nagy port kavart ügy, de büntetőjogilag tök sima, persze csak akkor, ha szabályosan járnak el, és nem hamisítanak meg mindent, ami csak létezik ellene.

szóval megkereshetlek és meg is ígéred h saját illetékességben eljársz?

2016. febr. 7. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!