Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szakértő ellen van egyáltalán...

Szakértő ellen van egyáltalán elvi értelme feljelentést tenni hamis szakvélemény készítése miatt ebben az országban?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a szakvélemény olyannyira hamis, hogy hétköznapi tényeknek ellentmond, hogy az egy fogyatékos laikusnak is egyértelmű.


A célja is ismert (azaz hogy kit akar azzal kimosni a ..arból), de úgy értem a kérdést, hogy amolyan ki nem mondott alapelv, hogy egyik szakértő a másikat úgyis kimossa, bármennyire is abszurd az a szakvélemény, és semmit nem érek egy feljelentéssel?


Vagy azért van esélyem jogi úton?


(Ügyvéd poénosan azt mondta, hogy egy olcsóbb ukrán alvilági figurával előbb elintézném az ügyet mint jogi úton a magyar körülmények között, de azért kíváncsi lennék konkrét tapasztalatokra. Volt már olyan, aki hamis szakértői vélemény miatt tett feljelentést? ha igen, mi a tapasztalata?



2015. júl. 6. 07:22
 1/6 A kérdező kommentje:
vagy még annyi észrevételem van, hogy netán attól is függ, hogy az adott szakértő mennyire fideszes és így ez eleve eldönti a rendőrség és a bíróság hozzáállását? ez a mai helyzetben mennyire befolyásoló tényező? (oké, a közigazgatásban tapasztalom, hogy maximálisan, de az igazságszolgáltatásban?)
2015. júl. 6. 07:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Magyar bíróságon a szakértői vélemény szentírás. Ne a szakértőt támadd, hanem a véleményét azzal, hogy ellenszakértőt vonsz be (máshogy nem lehet), aki hitelesebb. Két egymásnak ellentmondó szakértői véleményből a bíró már józan paraszti ésszel ki tudja választani, melyik baromság. De amíg csak egy vélemény van, azt sajnos nem bírálhatja felül saját józan esze és tudása alapján, hanem el kell fogadnia.
2015. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, ez így oké, csak pont ez a kérdésem, hogy a másik szakértő egyáltalán elvből hajlandó-e bármiben ellentmondani szakértő kollegájánk?
2015. júl. 6. 16:06
 4/6 A kérdező kommentje:
meg ha csak a józan paraszti eszen múlna, már rég megnyertem volna, csak az én ügyemben egy megkent bíró van, ás így azért nehéz a harc :(
2015. júl. 6. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:
A másik szakértőnek nem kell tudnia, hogy van már egy szakvélemény. Csak az ügyhöz kapcsolódó tényeket tárd fel előtte, semmi mást.
2015. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"az én ügyemben egy megkent bíró van" - akkor így is, úgy is veszteni fogsz. Hagyd bukni, aztán fellebbezz, vidd magasabb fokra.
2015. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!