Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt párom egyáltalán nem...

A volt párom egyáltalán nem engedi át nekem a gyermekemet. A bírósági határozat ellenére a láthatást nem biztosítja, elzavar ha megyek, sőt rendőrt hív, hogy zaklatot. A rendőrség nem tehet semmit sem az érdekemben. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 17:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

a btk szerint az Kiskorúval való kapcsolattartás akadályozása


210. § (1) Aki a hatósági határozat alapján nála elhelyezett kiskorú és a kiskorúval kapcsolattartásra jogosult személy közötti kapcsolat kialakítását vagy fenntartását a kapcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően is önhibájából akadályozza, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Nem büntethető az elkövető, ha a kapcsolattartást az elsőfokú ítélet meghozataláig megfelelően biztosítja, és az elmaradt kapcsolattartási formák pótlását megkezdi."

2016. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"apcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően"



Kikényszerítés.


Majd ha most a bíróság kikényszeríti 5 év alatt kb és azután sem adja majd akkor.


Feljelentett és a rendőröket is, mert megjelentek nála, mert én bejelentetettem.


Az egyik rendőr mondzta neki, hogy adja ki a gyereket. NEm adta és feljelentette a rendőrt.


A rendőrt felelősségre is akarják vonni, mert nem mondhat ilyet, mivel a bíróság dolga ezt mondani.


A rendőr csak felhívhatja a figyelmét, hogy a kapcsolattartást biztosítsa vagy jelzik a bíróság felé. Ha nem adja nem szabad mást tegyen, mert ez nem a rendőrség hatásköre sajnos.

2016. febr. 12. 21:09
 13/16 A kérdező kommentje:

A rendőrség hatásköre akkor lesz, ha a bíróság ezután majd kötelezi a gyermek kiadásra és nem adja.


De akkor sem tépheti ki a rendőr a kezéből.

2016. febr. 12. 21:10
 14/16 A kérdező kommentje:

Ezeket a vonalakat már végigjártam sajnos.


"A rendőrség nem tehet semmit sem az érdekemben" A kérdésemben ezt tényként közöltem nem kérdésként.

2016. febr. 12. 21:11
 15/16 A kérdező kommentje:

"kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság"


Majd ha bírság egyszer talán.


Addig is minden egyes ilyen láthatást jogi úton végig kell járnom.

2016. febr. 12. 21:12
 16/16 anonim ***** válasza:

A rendőr jegyzőkönyvezheti, hogy te az előírt időben megjelentél, nem kaptad meg a gyereket.


Nem áll meg a zaklatás vádja, ha te előtte jelzed hogy a bírósági határozatban előírt láthatásra mész ill szólsz (smmst ír)hogy most mész érte, ebben ellentmondhatsz a rendőröknek, ill a volt párodnak.


A kapcsolattartás akadályozása btks joghely meg már idézve volt, arra hivatkozással 107et tárcsázod, ha van jogerős láthatási időpontod., helyszíni intézkedést kérsz.

2016. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!