Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak az önkormányzati közmunká...

Csak az önkormányzati közmunkásoknak nem kell szünetet tartaniuk a következő közmunka program között?

Figyelt kérdés
A klikk -nél dolgoztam 2 hónapot január végéig.Márciusban nem voltam rajt a munkaügy behívható listáján,merthogy Csak 1 hónapja nem dolgozom.Így kiestem a közmunka programból.Az önkormányzati közmunkások 1 évig szerződésben vannak nálunk.Ha lejár nem kell nekik szünet és ismét van egy év közmunka szerződésük.Nem értem a dolgot,nekem miért kell kivárni nekik miért nem?
2016. febr. 13. 18:48
 1/4 anonim válasza:

A klikknél ha jól tudom most nagy gondok vannak, úgy hogy ne is menj vissza oda...

Gondolom azért mert ők már régebb óta dolgoznak,friss munkás marad általában.

2016. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valahogy igazságtalan hogy csak annak jut folyamatosan közmunka aki az önkormányzatnál van aki máshonnét esik ki az meg várhat hónapokat...
2016. febr. 13. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez mindenhol máshogy működik és sokszor az önkormányzatnál dolgozó emberek (pl. polgármester, ügyintézők) szabják meg, hogy kit hívnak be és mennyi időre.

Nálunk van, akit egyáltalán be sem hívnak, még ha kérik, akkor sem, van akit behívnak 1 hónapra, aztán viszont látásra, aki meg sógor, koma, jó barát, ő meg folyamatosan bent van.

Szóval ne feltétlen a jogszabályok között nézelődj, mert sokszor nem azon múlik a közmunka.:)

2016. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kulturálisban van 1 éves szerződés. A klik-nél elég változatos mikor hány hónapra adnak, több, mint 1 évet voltam ott, és volt egymás után 4 szerződésem pár nap szünetekkel. Ott mielőtt lejárt a szerződésünk megkérdeztek minket, hogy szeretnénk-e a következő körben visszamenni, akit nem kérdeztek, azt nem kérték vissza.
2016. febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!