Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 év alatt milyen opciók...

18 év alatt milyen opciók léteznek különköltözésre?

Figyelt kérdés
4 hónap választ el a nagykorúságtól, de kisvárosban élek, és meleg vagyok. Nem adtam rá okot, hogy erre következtessenek (legfeljebb abból gondolhatták, hogy lányokkal barátkoztam) de vannak bizonyos csoportok, akik már korábban bziztak, és félek. Pánikbeteg is lettem, ami miatt ebben a városban ki sem merek menni. Pesten minden más, ott megszűnik az a szorongás, amivel itt minden egyes nap szembe kell néznem. 4 hónap, oké, nem sok, tényleg, de én már nem bírom ezt a feszültséget.
2016. febr. 24. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Kérd az intézeti elhelyezésedet a gyermekvédelemtől! Persze más városba.
2016. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj... Tudom ez a törvények kategória, de...


Mi az hogy bziztak? Két lehetőség van:


1. Sajnos mindenkit csesztetnek. Ha megtörsz, akkor azért fognak csesztetni, mert még p-nci is vagy. Ha te meg mással cseszteted vissza őket, akkor meg a végén lehet hogy mindketten röhögtök egy jót. Persze ilyen esetben nem érdemes "tipikus" homokosnak lenni, csak ha viccből csinálod hogy még rá is játszol, és a többiek meg veszik a lapot, és röhögnek.


2. Ha viszont úgy bziztak hogy tényleg véresen komolyan fenyegettek, az más... Fordulhatsz rendőrséghez is akár, vagy bízhatsz abban (ez 99%-ban így van) hogy csak a szájuk nagy.

2016. febr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kovpet ***** válasza:

Kollégium?

Ha majdnem 18 vagy, akkor semmi jogi dolog nem játszik, mert mire akármi történne, már nagykorú leszel.


Amúgy ha a szüleid engedik, akkor bármikor költözhetsz.

Ha meg fizikailag fenyegetnek, akkor az tényleg rendőrségi ügy.

2016. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!