Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik jogszabályban találom...

Melyik jogszabályban találom meg pontosan megfogalmazva, hogy milyen adattípusok léteznek?

Figyelt kérdés

Mi minősül személyes adatnak, különleges adatnak, egyáltalán védett adatnak, szenzitív adatnak?


Tudnátok pontos jogszabályhelye(ke)t?



2014. febr. 21. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

1997. évi XLVII. törvény


[link]

2014. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

bocsi, rosszat mondtam az csak az egésségügyi adatokra vonatkozik.


[link]


ez kell neked a 2011. évi CXII. törvény, ez definiálja általánosságban.

2014. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, tényleg köszi, de még ki is nyomtattam az egészet, és egyszerűen nem találom benne azokat, amiket keresek vagy csak hiányosan.

mi a magántitok?

mi a védett adat?

mi a szenzitív adat?

mi a különleges adat?


tényleg nem találom a definíciókat ...

2014. febr. 22. 10:48
 4/5 A kérdező kommentje:

amit viszont olvastam, abból csak az derül ki h igazából az embernek nem létezhet tényleg privátszférás, megismerhetetlen magánadata, mert kb minden esetben ott van egy rakat olyan ember felsorolva, akiktől aztán egyenes az út ahhoz, h szó szerint BÁRKI, AKÁRKI, BÁRMIT megismerhet ...

(írnok, eü-ellátásban résztvevő személy --- na ez pl katasztrofálisan tág megfogalmazás így, még a beteghordó is részt vesz benne ezek szerint, és akkor bármely különleges adatomat megismerheti, és itt nem csak az eü-adatokra gondolok. így történik aztán a gyakorlatban az, hogy még a kórházi takarítónők is azt beszélik valakiről, hogy "te Irma hallottad, hogy ez a Kovács ez bu..i?" és stb stb)

Mindez csakis úgy lenne működőképes, ha én magam rendelkezhetnék arról, hogy márpedig letiltok, kitöröltetek mindent, és kifejezetten megtiltom a hozzáférést bármely adatomhoz, ennyi. Másképp sehogy. De ezt se úgy, hogy "úgyis orvosi titok", mert ebből így semmi nem lesz, hanem ténylegesen fizikailag hozzáférhetetlenné tenni az adatokat.

2014. febr. 22. 10:54
 5/5 A kérdező kommentje:

magánélethez való jog?

magántitok?

áhh ez így nem jó, valaminek még kell lennie, ez így nem teljes. na meg nem csak eü-adatra gondoltam én, hanem az élet sok egyéb területére is.

pl. h kit szeretek, fiút vagy lányt, ez se személyes adat, vagy hogy mi a foglalkozásom, sztem ez se. de szal mi a magántitok egyáltalán?

2014. febr. 23. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!