Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben a titkos hangfel...

Ilyen esetben a titkos hangfelvétel és videófelvétel felhasználható gond nélkül?

Figyelt kérdés

A következő az ábra:


XY-ék kiforralták, hogy bosszúból feljelentenek, megvan nekik a haverbírótól kezdve minden összeköttetés, na csak pont ezért válik érdekessé a kérdésem.


Ők feljelentettek X bcs miatt, de én meg felvettem a beszélgetésüket + nem kevés videóanyagot is arról, hogy manipulálták a bizonyítékokat, azaz ott tartunk, hogy teljesen alaptalan a feljelentésük, eleve maga a corpus deliti is kreált, csak ők úgy állítják be, hogy bizony az az enyém, és akkor is elkövettem.


Itt jön a képbe, hogy vajon van-e erre fekete-fehér jogszabály (Be? egyéb?), ami leírja, hogy ilyen esetben a saját magam védelmében felhasználgatom-e a titkos felvételeket avagy ha felhasználom, lehet hogy kénytelenek lesznek felmenteni, viszont utána egy sor pert megindítanak ellenem vagy ne adj isten még az is bcs lesz, hogy én felvettem őket?


Azért kéne száraz, tényszerű jogszabályi alátámasztás, mert az nem oké, hogy "majd a bíró, ahogy dönt", mivel sajnos az ő haverbírójuk, tehát előre megmondom, hogy fog dönteni, de ha esetleg konkrét §-ra, BH-ra, hasonlóra tudok hivatkozni, úgy már annak is neccesebb, és esetleg meggondolja, hogy merjen dönteni ...


Mit gondolnak jogászok erről?


Ha nincs ennek teljesen tényszerű alátámasztása és csak a bírói mérlegelésre van bízva, akkor meg inkább elítéltetem magam, hiszen a fenének se hiányzik még 10 eljárás majd amiatt is ... most nem?



2016. febr. 26. 11:16
 1/4 A kérdező kommentje:

én arra az alapelvre emlékszem még régebbről, hogy "az igazság kiderülése erősebb érdek a személyiségi jogok védelménél, és ezért felhasználható".

Oké, csak azóta változott a Ptk is, a Btk is ... tehát nem tudom.

2016. febr. 26. 11:17
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ilyen eseted van, ne itt kerdezd, hanem robogj ugyvedhez.
2016. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos rosszhírem van, A bíró dönti el hogy elfogadja e a te videoidat és hangfelvételeidet mint bizonyítékot.


Viszont ha elfogultságot jelentesz a bíró ellen akkor kijelölnek egy másik bírót.


Szerintem beszélj egy büntető jogra szakosodott jó ügyvéddel.

2016. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nézzétek ... kisváros.

tehát az ég világon semmire nem megyek azzal ha bejelentek elfogultságot, sőt, ha átteszik egy kollégájához, az még jobban megszivat. sajnos ez nem bp :(

2016. febr. 26. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!