Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minek kell egy társasháznak...

Minek kell egy társasháznak megfelelni az új tűzvédelmi törvények szerint?

Figyelt kérdés

A fenti kérdés csak egy elnagyolt kérdés, egy mondatba nem tudtam belesüríteni a valódi kérdésem:


Szóval a pontos kérdésem az, hogy valójában milyen dokumentum(oknak) kell egy társasháznak a birtokában lennie ahhoz, hogy ellenőrzéskor nem bírságolják meg?


Már hallottam/olvastam olyan fogalmakat mint


TŰZVÉDELMI SZABÁLYZAT

TŰZVÉDELMI SZABÁLYOZÁS

TŰZVÉDELMI HASZNÁLATI SZABÁLYOK


A szomszéd társasház két dokumentumot kapott egy tűzvédelmi szakértőtől 30 ezer Ft-ért (3 lépcsőház, 3x8(24) lakásra.)


1.

egy 24 oldalas OTSZ kivonatot, céges fejléc minden oldalon, aláírva, lepecsételve


2. lakóház tűzvédelmi szabályozása

Egy oldalas, 14 bekezdéses A3-as méretű kifüggeszthető tábla, egyet-egyet mind a három lépcsőházba

se fejléc, se aláírás, se pecsét, tehát nincs rajta, hogy ki készítette


Ami egy kicsit engem összekever itt az az, hogy az OTSZ kivonat nincs a házra passzintva, a lépcsőház móricka ábrái a törvényből van kimásolva nem pedig a valós léppcsőházat ábrázolja, és végül is ki kell hámozni a törvényből, hogy most lehet vagy nem lehet a közlekedőben a fal mellé virágot tenni (például), én azt feltételeztem idáig, hogyha valaki fizet ilyesmiért, akkor a saját házára vonatkozó törvény értelmezését is megkapja a a ház, és gyakorlati lebontását is nem pedig csak a rávonatkozó törvények kimásolását, vagy tévesen gondolom ezt?


2. a falra kifüggesztett rövidített változatért látszólag senki sem vállalja a felelősséget mivel se fejléc se aláírás nincs rajta, e miatt nem bírságolhatnak meg?


3. Én azt hittem, hogy a házra vonatkozó összes tűzvédelemmel kapcslatos törvényt ki kell tenni a falra, nem pedig csak egy kivonatot ami annak csak a töredéke.

Persze, lehet, hogy ez csak egy A1-es lapra férne el, de szerintem ez lenne logikus szerintem. Vagy itt is tévedek?


Ja, és kapott az a ház még egy bejárás utáni észrevétel listát is amit úgy mond csak szívességből adott az a szakértő, ami felsorolja az általa észrevett hiányosságokat.

A kérdésem itt az, hogy nem kellett volna ezt a listát neki hivatalosan is elkészítenie, és felelősséget vállalnia az aláírásával?


Mi lesz akkor ha kimegy majd az ellenőrzés és olyan hibákat fognak találni abban a társashában ami nem volt rajta ezen listán de már a hiba természetéből fakadóan is látható lesz, hogy a hiba már a bejárás idején is ott volt vagy létezett?


Már csak ezért is tartom logikusnak, hogy a szakértő vállalja a felelősséget a bejáráskor tapasztalt észrevételeiért?


Vagy, és ez az utolsó kérdésem: Lehet, hogy a társasház nem volt pontos amikor megrendelte a tűzvédelmi szabályzatot a szakértőtől és külön kellett volna kérni illetve megrendelni a ház bejárását és az észrevételekről jegyzőkönyvet kérni? Mert erre senki sem hívta fel annak a társasház vezetőségének a figyelmét, még a szakértő sem, ő is csak úgymond "szívességből" adott nekik egy vélemény listát a bejárás után.



2016. febr. 26. 15:10
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
2022. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!