Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi diszkrimináció...

Munkahelyi diszkrimináció ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Betegségem miatt nem tudom úgy végezni a munkámat, mint más egészséges emberek, néha szünetekre kell mennem. Emiatt nem is teljes munkaidőben dolgozom, annyit vállaltam, amennyit ténylegesen el tudok végezni. De ott vagyok napi 8 órában, néha tovább is, hogy ezt tudjam teljesíteni.


Viszont mivel egy nagyobb irodában dolgozom, ezért nem tudok mindenkit kioktatni az állapotomról, a többi ember látja, hogy néha szünetelek, és egyre többször zaklatnak, fenyegetnek, hogy szólnak a nagyfőnöknek, becsmérelnek, hogy miért nem dolgozok, és hasonló kellemes dolgok.


Bár a főnökeim teljesen tisztában vannak az állapotommal, és teljesen korrektül állnak a dolgokhoz, de ezek a zaklatók egyre jobban zavarnak, nagyon frusztráló, amikor nekem esnek, és már én érzem magam rosszul, amikor szólnom kell a felettesemnek, hogy valószínűleg várhat egy újabb reklamációt.


Elvileg el lett terjesztve, hogy próbáljanak tolerálni engem, de úgy tűnik nem hatott, még az se, amikor a főnököm személyesen megy elbeszélgetni az illetőkkel, egyszerűen mindig van új.


Valakinek volt már hasonló szituációja? Mit lehet ilyenkor tenni? Lóbáljam az orvosi papírt nekik, meg hogy elvileg büntetendő amit csinálnak?


Egyszerűen már lassan munkába sincs kedvem menni, annyira megsűrűsödtek ezek az incidensek.


2016. febr. 26. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Állíts magad mögé táblát,hogy em teljesmunkaidős teljesmunkaidőben bennülő munkád elvégző fickó vagy. Megspórolod a beszédet. Persze ha látják is amit írtál. :-)


Nincs ilyen tapasztalatom. Légy kreatív!

2016. febr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én a főnök helyében orrba verném, aki a SAJÁT MUNKÁJA helett azzal foglalkozik, hogy Gipsz Jakab épp mit csinál, vagy mikor megy ki sz*rni...
2016. febr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,szerintem is a főnöknek kellene erélyesebbnek lennie. Végülis elég lenne egyszer összehívnia az alkalmazottakat,elmondania nekik,hogy mi a szitu és kész. Utána már csak az új embereket kellene tájékoztatnia. Aztán,ha ezután sem szűnik meg a dolog,akkor már teljes joggal "bekeményíthet",ha szükséges.
2016. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

Ez nem munkahelyi diszkrimináció.

Az, ha a munkatársaid szólnak, hogy végezd a munkádat nem zaklatás akkor sem, ha semmi közük hozzá.

2016. febr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!