Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekményt követnék el ha...

Bűncselekményt követnék el ha egy állatkínzót rajtakapok még idejében, és viperával össze-vissza verném?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam azon hogy csak így lehetne visszafogni az elmebetegeket, oly módon védelmezném az állatokat, hogy miután félholtra verem az illetőt legyen az bárki, az állatot elszállítom kezelésre és szakemberekre bízom.
2016. febr. 27. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Igen, bűncselekményt követnél el.

Nem én jelentenélek fel...

2016. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Súlyos éveket kaphatsz. Minimum súlyos testi sértés - de egy szerencsétlen véletlen, és bármilyen minősítő eset becsúszhat ( súlyos egészségromlás, maradandó fogyatékosság) Még halált okozó testi sértés is lehet a vége.

És nem áll meg sem a végszükség, sem az önvédelem, sem a jogos védelmi helyzet.

2016. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Első:

Én sem jelenteném fel, de megtenné az orvos, hivatali kötelességből.

2016. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Bűncselekmény, önbíráskodás és hivatalból üldözendő, de ha rendőr lennék, lehet, hogy félrenéznék.
2016. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"önbíráskodás és hivatalból üldözendő, de ha rendőr lennék, lehet, hogy félrenéznék."

Csodás gondolat, amivel morálisan egyet is értek.

Viszont egy apró gond van vele: két állítást tartalmaz, és mindkettő tévedés.

Semmiképp sem Önbíráskodás, mert annak feltétele, hogy a cselekményt az elkövető "jogos, vagy jogosnak vélt vagyoni igény érvényesítése" céljából kövesse el. Ez egy elengedhetetlen tényállási elem.

Hogy értsd: ha valakit azért versz meg, mert tartozik neked ( a lényeg, hogy a tartozás jogos tényleges legyen, ne pld. "védelmi pénz")és a pénzed visszaadására akarod kényszeríteni a veréssel, az Önbíráskodás. Ha azért vered meg, mert ő adott két pofont a gyermekednek, az nem Önbíráskodás, hanem Testi sértés.


A rendőr pedig addig tud "félrenézni", amíg hivatalból el nem kell járnia. Márpedig ha valakit bevisznek egy kórházi ügyeletre, akit viperával agyba-főbe vertek, akkor az orvos hivatalos úton, hivatalból értesíti a rendőrséget, aminek kitörölhetetlen nyoma(i) van(nak).

2016. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Ha elkapnak, akkor igen. De én biztosítom az alibidet...
2016. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Igen, mé a vipera is csak egy állat. Ne legyél ugyanolyan
2016. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!