Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fatolvajokat mivel szokták...

Fatolvajokat mivel szokták büntetni?

Figyelt kérdés
Találtam olyat, hogy 2 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető, de én még ilyenről nem hallottam, hogy valaki börtönbe került volna miatta. Kis faluban élek, sok a szegény ember. Hetente 3-4 alkalommal is látni, hogy valakik viszik haza a fát az erdőből, szedik össze az út menti fák mögül ( engedély nélkül, ez biztos ). Páran le is buktak már, de csak annyit tudni, hogy a fát elkobozták, majd eljárás indult ellenük. De azt, hogy milyen büntetést kaptak ezek az emberek senki sem tudja. Esetleg valamekkora pénzbírság? Élő fákat nem igazán szoktak kivágni, csak az eldőlt, és lehullott vastagabb gallyakat viszik. Kb. ilyeneket és ekkora mennyiséget. ( google-s kép ) [link]

2016. márc. 4. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne keverd össze. Nem mindegy, össze szed valaki pár ágat, vagy kivonulnak 8-10 fűrésszel és pár teherautóval.
2016. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbírság, de azt meg úgyse tudják kifizetni, így ledolgozzák közmunkán.
2016. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát arra még nem volt példa, hogy konkrétan fakitermelésbe kezdenek az éjszaka. Inkább egy normál méretű személykocsi csomagtartójába ( 93-as swift, lada stb. ) dobálják a lehullott ágakat.
2016. márc. 4. 11:36
 4/10 anonim ***** válasza:
2016. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Őket ültetik be helyette. Később pedig eltüzelik őket.
2016. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló megírta. Van különbség a lehullott gallyak összeszedése és a fák kivágása között.

A gallyakat sem volna szabad engedély nélkül gyűjteni, de hát, ilyen a helyzet ma Magyarországon.

2016. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb dolgot azért ne feledjük. Teszel lopás miatt bejelentést? Nyilván nem, mint ahogy más se foglalkozik vele. Legfeljebb a tulaj, ha egyáltalán tudomást szerez róla (talán kivágott fák esetében), de addigra már rég el van tüzelve/továbbadva.

Hogy ténylegesen intézkedni lehessen, szükséges volna tettenérésre és tanúvallomásra.


Gyakori módszer, hogy van számlájuk egy adott famennyiség vásárlásáról, de miután az kifogy, pont annyit szednek hozzá, amennyivel még tudják igazolni, hogy azt vették.

2016. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nos elvileg a gallygyűjtést is illene "bejelenteni".
2016. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudnak tenni ellenük. Ha becsuknák őket, azzal az otthon maradt porpontyaikat büntetnék, a pénzbírságot meg lehetetlen behajtani rajtuk.
2016. márc. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem gallyakat szabad gyűjteni. Még régen olvastam, hogy valami karvastagságnyi méretig mindig is szabad volt, már a középkorban is.

Gondolkodtam is rajta, hogy kinek a karvastagságára gondolhattak.

2016. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!