Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy egymás által kölcsönöse...

Ha egy egymás által kölcsönösen gyűlölt embert szándékosan felhergelek, és ő úgy megver, hogy látható nyomok (pl foltok ) maradnak rajtam, tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömmel kölcsönösen gyűlöljük egymást, ő jobbára a ludas... Kibeszél, keveri a szart... Egyszóval nagyon elegem van belőle. Ő úgy érzi, szabadon ócsárolhat engem a barátaim előtt, de ha én egy sokkal enyhébb sértést mondok neki, már " gyere ki megrugdosunk..". Eléggé keményen megsérteném és kiprovokálnám a verekedést- amiben én nem is nagyon védekeznék-, majd eléggé durva nyomok után elmennék orvosi látleletet vetetni, majd rendőrségre feljelentést tenni. Tudom, hogy nagy szemétség és csicskaság lenne, de elvileg jogi szempontból jobbára őt vennék elő?

2016. márc. 4. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha sikerül 8 napon túl gyógyuló sebeket szerezned...tőle,és a többiek nem tanúsítják a provokálást, garantáltan meghurcolják az elkövetőt.
2016. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöket megbüntetik, mivel ilyen esetben nem áll fent jogos védelmi helyzet. (legalábbis, ha a másik fél viszonváddal él könnyű testi sértés esetén)


"kölcsönös kihívás elfogadása mindkét fél számára a jogtalanság állapotát hozza létre,

támadás kiprovokálása megfosztja a védekezőt az elhárítás jogszerűségétől"

[link]

2016. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Legyél férfi és üsd ki.. Ez a legrosszabb megoldás.. Szanaszét verjenek.. Akkor legalább harcolj..
2016. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Xbox imádo válasza:
kutya vagy.!
2016. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!