Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami jogi tilalom vagy...

Van valami jogi tilalom vagy kötelezettség az ellen hogy én így embereket tanítsak?

Figyelt kérdés

Ha egy bizonyos harcművészetből megvan a megfelelő szinje az embernek és a megfelelő képesítése akkor van valami jogi tilalma annak hogy az adott sportágból sok embernek szánt ingyen órákat/edzéseket tartson?

Más szóval ha megvan például karate fekete öv plusz egy oktatói papír és én kiteszem az utcában hogy lehet jönni a házam mögött lévő sportpályámra ingyenes karateedzésekre akkor számolhatok azzal hogy kapok egy jó kis kártérítési pert a magyar karate ügynökségtől?


2016. márc. 10. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább a NAV fog erőszakosan közösülni a hátsófeleddel.
2016. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ingyenesen bármit csinálhatsz, semmilyen törvényt nem sértesz vele.

De nehéz lesz bizonyítanod a különböző hatóságok ellenőreinek, hogy te csupán emberszeretetből, ingyenesen, bármilyen pénzbeli, vagy természetbeli(!!!) ellenszolgáltatás nélkül tartasz órákat vagy edzéseket, pedig ebből akár pénzt is csinálhatnál.

Ha tényleg belevágsz, szerintem számíts rögtön az elején néhány "jóakaróra" akik igen buzgón feljelentenek.

2016. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én személy szerint úgy vélem hogy mindenfajta művészet mindenki tulajdona. Én annak idején rengeteget fizettem évekig hogy elsajátíthassam. Volt olyan hogy gyerekként munkát vállaltam csak hogy tovább folytatni tudjam az edzést és a versenyzést. Természetesen egy ingyenes edzés keretében nem készülhetünk versenyre, de ennek nem is az a lényege hanem hogy jobbak legyünk egyénileg és közösen. Én pedig nem értem miért számítsak fel pénzt hogyha az embereket segíthetem jobbá válni miközben magamnak is jót teszek és én is fejlődök. Persze akkor előtte ki kell járni mindenfélét hogy támadhatatlan legyek jogilag. Esetleg ha csak sima önvédelemnek hívom lehet hogy nem lesz akkora felháborodás. Végül is sok harcművészetnek azonos alapjai vannak.
2016. márc. 10. 17:14
 4/4 Baluba ***** válasza:

2-es:

Szerintem azt az ellenőröknek kell bizonyítaniuk, hogy elfogadott bármilyen juttatást. Ami nyílván nem fog sikerülni, ha tényleg nem tesz ilyet. Ettől persze kellemetlenséget bőven tudnak okozni, szóval csak okosan. Drukkolok neked!

2016. márc. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!