Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perelhető-e a Microsoft...

Perelhető-e a Microsoft amiért csorbult tulajdonságú terméket erőltet a felhasználókra?

Figyelt kérdés
Ha valaki megvásárolta jogtisztán a Microsoft Windows 7 operációs rendszert, vállalati céllal használja nap mint nap. A Microsoft ajánlása alapján a frissítéseket mindig BE kell kapcsolva tartani, hogy a termék megfelelően működjön. A Microsoft nemrég "ráerőltette" a Microsoft Windows 10 operációs rendszert a korábbi Windows 7 operációs rendszer helyére. Azonban a Microsoft Windows 10 -ben nem lehet a frissítéseket eldönteni, hogy mikor valójában települjenek illetve választani, hogy pontosan mi települjön, így nagyon sokszor a gép bekapcsolása FÉL ÓRÁRA növekedett. Ez üzleti veszteséget okoz a 8:00-kor kezdődő munkaidőben. Próbálkoztunk tiszta telepítéssel, mindhiába. A probléma ismét előállt, sok bekapcsolás lassul le nem várt időközönként amikor sürgős munka kellene. A beperelést elvi kérdésként teszem fel: Ha az ember megvásárol egy terméket, megszokja annak használatát, ehhez alakítja ki üzletmenetének sebességét informatikai területen, majd ráerőltet a gyártó egy másik terméket a régi helyett és az mérhetően sokkal lassabb, sokkal kevésbé ütemezhetően használható, sokszor kiszámíthatatlanul lelassul, akkor ez káros a korábbi üzletmenet sebességére, a megszokott módra. Bár a termék licensz szerződése kitér arra, hogy a cég miért nem vállal felelősséget, de ha a korábbi jól használható termékre kényszerrel ráerőlteti az újat, és az csorbult minőség érzetet kelt újdonsága ellenére is, akkor mit tehet a jog szerint a vásárló, használó? Nem szándékozok hadakozni ilyen céggel, de az elvi felvetés érdekelne, mert ahogy elnézem, haldoklik az informatikai világ akikre ráerőltették az új rendszert, teljesen kiszámíthatatlan és megbízhatatlan. Vajon eldöntheti-e egy felhasználó, hogy szeretné-e frissíteni a gépén lévő Windows 10 rendszert épp vagy ezt nem döntheti el, ergo a saját tulajdona felett nem rendelkezhet? Továbbá a Microsoft mindennemű ügyfélszolgálatot felszámolt, sem telefonos sem e-mail elérhetősége, tehcnikai támogatása nincs! Köszönöm az elvi érdemi jogi diskurzust az ügyben!

2016. márc. 15. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
szabad döntés a windows 10 frissíteni ami még béta állapotban van. Senki sem fogott pisztoly a fejetekhez hogy frissítsétek. De ha ennyire nem jó a w10, akkor meg tegyétek vissza a w7-et, probléma megoldva...
2016. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

február óta ajánlott frissítés, uh ha csak kézzel nem szakította meg a telepítést, frissülhetett a rendszer windows 10-re, nincs ebben semmi csoda #1-es.

Kb annyit lehet tenni, hogy egy hónapon belül vissza lehet térni a windows 7-re, persze előbb-utóbb úgyis ráerőszakolja az MS a váltást a felhasználóra. Kétlem, hogy sok mindent lehet tenni ellene, hiszen ezt csinálja a világon mindenhol, ha ez jogilag aggályos lenne, már rég nem tehetnék meg.

2016. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

Valóban hányinger, amit művelnek.

Én a napokban töltöttem le az AVG Internet Securityt, próbaverziót.

Teljesen szar, szal gondoltam leszedem.

Megnyitom az ablakot, ahol a programokat lehet törölni.

Egyszerűen nem engedi.

Írtam az ügyfélszolgálatnak, ahonnan jött egy levél (persze automatikusan), hogy mivel próbaverzió, így kb leszarják, hogy szedem le.

Mondom az igen, szép kis társaság, igazán korrekt hozzáállásal.

2016. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Windows 7-ben ha a KB3035583 frissítést eltávolítod akkor többet nem kérdezi meg a frissítést.
2016. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hajra neki, sok szerencset :)


File your claim at the courts cc' to :


Microsoft Corporate, External and Legal Affairs

1 Microsoft Way, Redmond, WA 98052, USA

Attn : Brad Smith

Microsoft Chief Legal Counsel

2016. márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 3/4 Időpont ma 19:06


A windows 10 PC verzió réges-rég nem béta, mit hazudsz?

2016. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Javaslom ügyvéd helyett informatikus beszerezését a céghez.
2016. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Javaslom ügyvéd helyett informatikus beszerezését a céghez."


Nekem is mindjárt ez jutott eszembe.

2016. márc. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell rúgni az IT szagembereteket. :)

Bent ugyan csak w7 van, mert nem frissítem 10-re, de otthon az. A gép bekapcsolása (w10) legalább 5, de talán 10 másodpercig is eltart...


Amúgy pedig licenszet, azaz használati jogot, nem szoftvert, oprendszert vettetek, önként. El is lehet állni a használatától...

2016. márc. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én ELMÉLETI kérdést tettem fel és kifejezetten a jogi oldala érdekelne! Nem akarom, dehogy akarom én beperelni, Isten ments. Pusztán érdekel, hogy ha mondjuk az autógyárak hozzászoktatják az autótulajdonosokat, hogy a középső pedál a fék és egyszer csak a jobb szélső lesz a fék a középső pedig a gáz, akkor joggal háboroghatnak majd az autóvezetők, hogy megszokták már a helyzetet. Talán még a hatóság is jóvá hagyná, hogy az autógyárak ezeknél a típusoknál így gyártják a féket és a gázt. Hiszen jogilag se között bele egy szervezet se, hogy akarom-e én, kell e a frissítés, a lehetőségét NEM adják meg, hogy eldöntsem. Tehát CSAK elvi a kérdés!
2016. márc. 16. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!