Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következményekkel...

Milyen következményekkel járna ez a cselekmény?

Figyelt kérdés

Készítettem egy olyan kerékpár ülést amiből egy 4cm-es (lehetne 20cm is de nem) hegyes rúd jön ki ha ráülnek a kerékpáromra. (vagyis ellopja a tolvaj)

Mivel több szellőző lyuk is van a nyergen nemfeltűnő. ;)

Egy pöcökkel lehet élesíteni.


3 kerékpárom veszett már oda eddigi károm 800.000ft.

A második estnél ugyan meglett a tolvaj de a bringa nem.


2016. márc. 15. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Semmilyen büntetést nem kapsz. Más is csinált már ilyet ( azt hiszem valami 13 cm-es, hegyes vasrúddal ) és nem kapott érte büntetést.

Miért ülnek fel az engedélyed nélkül a biciklidre? Ő akar lopni...

2016. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha valaki úgy sérül meg, hogy csúszáskor megkapaszkodik a nyeregben, akkor téged is elővesznek majd.
2016. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az is előfordulhat, hogy egyszerűen csak nekitámaszkodik az utcán valaki. Tudom, ne tegyen ilyet...
2016. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Egy ilyen országban, sajnos ez nem legális. Gondolj csak arra az emberre, aki megmérgezte a borát, aztán most lecsukták hat évre azt hiszem, mert a betörők meghaltak a bortól.
2016. márc. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Közterületen nem használhatsz olyan védelmi eszközt amely sérülést, egészségkárosodást okoz. Ha egy ilyen hegyes rúd sérülést okoz, akár letöltendő is lehet a büntetés.

A neten láttam több olyan videot, ahol egy átalakított elektromos sokkolóval ütötték meg egy kicsit a tolvajt. Igaz Magyarországon ez sem megengedett de szerintem elég hatékony és egy kicsit humánusabb, mint a vasrúd.

2016. márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha valaki úgy sérül meg, hogy csúszáskor megkapaszkodik a nyeregben, akkor téged is elővesznek majd."


Mire fel 'vennék őt elő'? Ez marhaság.

A törvény úgy rendelkezik, hogy olyan védelmi eszköz használható vagyonvédelemre, amely

1. Nem okozhat súlyos, maradandó sérülést, vagy halált.

2. Ha egészségre ártalmas lehet, akkor arra a figyelmet fel kell hívni.


Te ilyen eszközt vagyonvédelmi céllal azért nem használhatsz, mert ez nem preventív, magyarán, csak bünteti a tolvajt, de magát a lopást nem akadályozza meg, ráadásul súlyos sérülést okozhat.

Neked büntetéshez, megtorláshoz viszont nincs jogod.


Találj ki valami mást.

Én is kerékpározok, nyolc bringámat lopták el, de 5 éve egyet sem és ehhez elég volt egyetlen ötezer forintos, mágneses, áthelyezhető kerékpárriasztó is.

2016. márc. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os, amire te hivatkozol, az zárt magánterületre vonatkozik!!


Vagy téged nem zavarna, ha lenne rajtad néhány vérző, esetenként összevarrandó, seb, ami aztán nemcsak fáj, hanem akadályoz a mindennapi életben, munkában, aztán egy ronda heg is marad utána? Csak azért, mert túl közel mentél el valamihez, amit így védtek?

2016. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!