Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha nem fizetem...

Mi történik, ha nem fizetem vissza a jogalap nélkül felvett pénzbeli juttatást?

Figyelt kérdés
2016. márc. 17. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Letiltják a fizetésed harmadát, amíg el nem fogy a tartozás.
2016. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs fizetésem. Ösztöndíjról van szó. Kiiratkoztam az iskolából, és utána még pár hónapon keresztül utalta az ösztöndíjamat a gyakorlati hely. Én erről nem tudtam, , nem kapok sms értesítőt vagy levelet a számlatörténetemről és diákként dolgoztam mellette, nem tűnt fel a pár ezer forint különbség. Ez miért az én hibám, miért nem tájékoztatta az iskola a gyakorlati helyet? Az ő dolguk lett volna.
2016. márc. 17. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még az sem biztos, hogy hibáztak, lehet a bürokratikus rendszerben ennyi volt az átfutási idő.


Mi lenne, ha visszafizetnéd?


Előbb-utóbb úgyis végrehajtásra kerül és akkor jelentősen megnövekszik a tartozás összege, mert rákerül az ügyvéd, a közjegyző és a végrehajtó munkadíja is és a kamatok, a tartozás pedig nem fog elévülni. Úgy meg szép mutatvány lesz leélni az életed, hogy sosem lesz bejelentett jövedelmed, bankszámlád illetve a neveden ingatlan vagy egyéb vagyontárgy.


Főként, hogy azt írod, hogy van pénz a számládon, és csak néhány ezer forintról van szó. Simán az lesz, hogy inkasszálják a számládról a pénzt és az egyéb költségeket.

2016. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem a te hibád.

Szerintem ilyet nem mondott senki.

De a jogtalanul felvett pénzeket vissza kell fizetned. Akár kamatokkal terhelten. Szépen levonják tőled, ha magadtól nem fizetsz, előbb, vagy utóbb.

2016. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!