Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendeletet támadhatja? Mi...

Végrendeletet támadhatja? Mi kié? Bővebben lent

Figyelt kérdés

3 ingatlanról, 3 autóról, ékszerekről valamint készpénzről lenne szó.

Férjnél vagyok 3 éve.Házasság előtt vettem 2 nívós házat, viszont házasság után lett bebútorozva, a férjem és általam.1 autó már volt a nevemen házasság előtt is, házasság után pedig 2-t kaptam ajándékba a férjemtől.Az én nevemen van mind a 3 autó! Az ékszerek is a férjemtől vannak, valamint egy kisebb része az enyém volt.A készpénz is közös ami a számlámon van.

Végrendeletet szeretnék, ha a tulajdonaim 70%-át a testvéremre íratnám, a marad 30%-ot pedig anyukámra, akkor a férjem támadhatná a végrendeletet? Menne vele valamire, ha mindent beszámítható állapotban döntöttem el? Ebben a helyzetben mi az enyém ezek közül?

Remélem nem kérdeztem nagy butaságot. Köszi a segítséget. :)



2016. márc. 19. 23:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%

Hát persze!

Ha már kifosztottad a férjed, a familiád is gazdagodjon már. :-)

2016. márc. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Vajna Tímea!

Egyrészt nem szép dolog előre inni a Vajna, izé, medve bőrére, másrészt ne tessék kihagyni a felsorolásból a kaszinókat és a santa monicai villát sem.

2016. márc. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Viccesek vagyok.

Első hozzászóló, mi anno a semmiből kezdtük el.. Az ÉN szüleim támogattak minket anyagilag, ráadásul a férjem apartmanja is az apám befektetett pénze!

Erről már beszéltünk régebben, nehogy azt idd hogy fordított esetben ő nem a testvéreire hagyná mindenét. Nem árt vigyáznom vele, mert többször volt már úgy hogy nem tudott elszámolni a közös kasszás bevétellel, ami ugye az apám pénzéből épült apartman. Ennyit erről, ennyit a rosszindulatotokról. :)

2016. márc. 20. 00:11
 4/20 anonim ***** válasza:
Köteles rész a különvagyonodból is megilleti, a közösen lakott ingatlanra a haszonélvezet, a 2 házasság után vett autó meg hiába van a nevében közös vagyon. A házasság után szerzett vagyon, a bútoroktól kezdve az ingatlanok, a közös bankszámla tartalmával együtt közös, azokból csak a saját részéről rendelkezhet, de köteles részt mindenképp a férjed kapja.
2016. márc. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Amúgy ideje lenne válni, ha ennyire utálod a pasit...
2016. márc. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem utálom. :) Én a tulajdonom a családomra hagyom, valószínű hogy ő is, ha nem lesz gyerekünk. Szerintem ez így van rendjén. :)
2016. márc. 20. 01:22
 7/20 anonim ***** válasza:
36%

Gratulálok a boldog, felhőtlenül boldog házasságodhoz! A férjed mit szól a tervedhez?

A tiéd az, amit a házasság előtt szereztél - minden más közös vagyon, aminek minimum a felének a kötelesrészéért sikerrel perelhet, de, ha van egy kis esze, akkor ennek a kérdésnek a feltevéséért beadja a válópert még ma, és kipereli belőled az utolsó bugyit is amit neked vett.

2016. márc. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló !!!!

Mint említettem, nem csak részemről történt ilyen döntés. Te nem ismersz egyikünket sem, onnan tudod hogy Ő a saját pénzét/vagyonát nem a CSALÁDJÁRA HAGYJA? Régen már említette ezt nekem, akkor én miért hagyjak mindent rá, ha ő sem fog rám? Ne legyetek már ennyire gyerekek..

2016. márc. 20. 06:35
 9/20 A kérdező kommentje:
ui.: Ráadásul nem indítottam pert, a néhány hónapig tartó sikkasztását illetően. Ha neki van is valamije azt is a családom által szerezte meg,mert mindenünk amink van nem az Ő belefektetett pénze!
2016. márc. 20. 06:40
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Beszélsz egy ügyvéddel, elmondod neki, hogy mit szeretnél, ő meg elmondja a lehetőségeket, elmagyarázza a köteles rész, haszonélvezet, házassági vagyonközösség fogalmát. Ha úgyis ilyen hiper-szuper gazdag vagy a családod révén, akkor egy ügyvédi konzultációt csak ki tudsz fizetni.

Egyébként meg oldjátok meg problémáitokat életetekben, váljatok el a fenébe,

2016. márc. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!