Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrendeletet ügyvéd jelenléte...

Végrendeletet ügyvéd jelenléte nélkül hogyan tudnék csinálni, ha sürgős? 1 millió Ft alatti összegről van szó. Többi lent.

Figyelt kérdés

3-an vagyunk testvérek.Vegetáló(tumoros) özvegy édesanyámmal aki talán sajnos a kórházból élve nem jön haza,egyik testvérem vele él,annak ellenére,hogy általa kapja az ápolási segélyt,kapcsolatuk nem kímélve anyám súlyos betegségét,mindennapos veszekedések,(főleg az alkohol hatására nyugdíjfizetés után)nagyban hozzájárult anyám rohamosan romló állapotához.Félt tőle.Lányaként ha nem dolgozunk a férjemmel,minden időnket amit csak tudunk vele töltjük,mi járunk a kórházba,anyám kérésére nem vihetjük be a fiát,mert nem akarja látni.A másik testvérem is súlyos daganatos beteg,ő messzebb lakik,egymás betegségét "kegyes hazugságként" kezeljük úgy,hogy nem tudnak egymás súlyos állapotáról,csak amit ebben a helyzetben lehet.

Kérdésem az lenne,hogy mivel sajnos nagyon sürgős lenne,és pénzünk sincs ügyvédre hogyan,milyen módon tudnék anyámmal aláíratni egy végrendeletet? Nincs szándékomban egyiket sem kisemmizni,csak tudom,hogy arrogáns viselkedésű testvérem nem fog sem kifizetni,nincs pénze(a munkát nem szereti,anyámat is veszekedések mellett látta el,amikor közéjük álltunk,csendben tűrt,hogy csak a fia.Kényelméért kölcsönből beköttettük a gázfűtést,annak az árát sem tudom hogy kapjuk vissza,még fizetni sem fogja a számlát)Temetésre még azt sem tudjuk honnan szerzünk pénzt,mert minimálbérből élünk,és kölcsönünk is van.A másik testvéremet betegsége miatt nem terhelhetem,van elég baja.Ez okok miatt nem önzésképpen,hanem igazságosan szeretném megoldani ezt a nehéz dolgot úgy,hogy anyámmal aláíratni egy kézzel megírt végrendeletet,mely arról szólna,hogy én öröklöm a lakását(kölcsöntartozása is van 350000Ft,amit nekem,és a férjemnek kell majd kifizetnünk,melyet arra vettünk fel,hogy 3 éve a lábamputációja után.a másik lába megmaradása végett elvittük moffettakúrára,és a kamatok miatt bizony még ennyi a tartozása.)A lényeg, azt szeretném,hogy testvérem tudatában legyen,hogy a lakás enyém,és nyomást szeretnék gyakorolni rá,hogy fizesse ki ami jár nekünk,(ami persze munka szeretetével járna ami nála nincs),vagy ultimátumot kap.Nagyon szomorú,és tanácstalan vagyok.Nincs elég baj,még ezt is kezelnem kell ebben a szegénységben.Lelki okokból,édesanyámat sem szeretném zaklatni,(azt sem akarom,hogy azt higyje a halálát várjuk)de

mivel sajnos már minden perc számít.Viszont azt sem szeretném,hogy testvérem elherdálja önzőségével ezt a kis vagyonát)Nagyon-nagyon szükségünk lenne sürgősen tanácsra.Mit tehetek ebben az esetben?


2014. júl. 12. 08:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá,hogy nem egy nagy összegről van szó,bár nekünk annak számít,a lakás maga fél millióFt,plusz a fent említett gázbevezetés kb:300 000Ft,de külön nincs bizonyíték,hogy azt mi kötöttük be.
2014. júl. 12. 08:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te nem írhatsz végrendeletet anyád nevében. O írhat. Amennyiben sajat kézzel megírja, elejétől a végéig, minden szereplő minden szemelyi adataival teljes dátummal, aláírással, tanu nelkul is elfogadják. A biztonság kedveert azonban jobb ket tanu. A tanu nem lehet családtag sem ver, sem hazassag altal, illetve nem lehet a végrendeletében szereplő személy sem. A tanúk minden szemelyi adata kell, szemelyi igazolvany számmal egyutt, illetve sajat kezű aláírásuknak is szerepelnie kell.
2014. júl. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sajnos már késő.
2014. júl. 13. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sajnálom...:(
2014. júl. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2014. júl. 14. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!