Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem a házasságunk alatt...

Ha nem a házasságunk alatt vásároltunk lakást, akkor válás / halálozás esetén mi számít?

Figyelt kérdés
Érthetőbben. Idén vásároltunk lakást párommal. Neki is volt megtakarított pénze és nekem is. Ez mellé még hitelre is szükség volt. Ott Ő az adós én pedig az adóstárs. Minden az Ő nevén van, Ő az egyedüli tulajdonos. (Nem engedett több tulajdonost a bank vagyis, akkor nem adta volna meg a hitelt). Házasodni nem tudom mikor fogunk, lehet 1 év 2 év múlva. Ha addig is bármi történne, ,,válás,, halálozás, akkor nekem semmi nem jár, ezt hogy tudnánk megoldani?
2016. márc. 21. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Miért mondod hogy semmi nem jár neked válás után. Az adósság (hitel) másik fele megmarad neked.
2016. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy a lakás fele ami az enyém, jelenleg sehol nincs ,,lepapírozva,, és erre keresünk megoldást, hiszen bármi történhet, nem vagyok jövőbelátó jós.
2016. márc. 21. 14:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Elmesz ugyvedhez es elmondja. De sejtesem szerint neked ajandekozza a felet az ingatlannak es ugy.
2016. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hat, ezt jobb lett volna hazassag utanra idoziteni.

Mindenesetre most mar csak annyit tehetsz hogy elteszed a papirokat hogy te mennyit toltal bele.


Egyvalamiben viszont megnyugtathatlak, a hazasodasig nem tortenhet valas :)

2016. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Évek múltával már fennáll a vagyonközösség.Minden élettársat a szerzése arányában illeti meg az elszámolás amit egyszerűbb bizonyítani ha megőrzöd a nevedre szóló dokumentumokat.Alapesetben ha pereskedésre kerülne sor akkor segítő szabály szerint vélelmezni kell az 50-50%-os elosztást.Mindezek alól kivétel ha valamelyik társ örököl.

2016. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, valószínűleg ügyvéd lesz belőle, hogy pontos felvilágosítást adjon.
2016. márc. 22. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!