Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az orvosok röghöz kötése...

Az orvosok röghöz kötése valós fenyegetés az elkövetkező 6-10 évben?

Figyelt kérdés

Van rá valós esély, hogy ezt a törvényt bevezetik? Lehet tenni ellene valamit, ha igen?

Inkább tisztelni kéne az orvosokat és rendesen megfizetni, azzal itt tartani őket!

Vélemények?


2010. ápr. 4. 00:04
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
34%

vhol jogos is meg nem is.

az állam kiképez egy orvost, aztán el megy. egy orvos kiképzése 30 millió forint. hogy bsc vagy bsc és msc együttvéve nem tudom.

2010. ápr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
62%
Van a végzős orvosoknak a pofáján bőr hogy az adófizetők pénzén tanulnak aztán pont azokat nem akarják kezelni? Ki van rendesen megfizetve? Ezért nem lehet tisztelni őket. Az ország lakosságának nagyrésze nem keresi agyon magát illő volna felfogni!
2010. ápr. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
58%
Sztem jogos. De adnék egy olyan lehetőséget nekik, hogy ha visszafizetik a taníttatásuk költségeit, akkor mehetnek. Ez így van akkor is, ha pl. egy munkahely beiskoláz. Vagy ledolgozod x évig, vagy visszafizeted.
2010. ápr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
20%
Mostani törvények szerint is kell valamennyit fizetni azt hiszem, ha külföldre megy. Csak éppen külföldön a fizetés annyival jobb, hogy játszva kifizeti. Ha orvosnak tanulnék, én is kimennék. Mondjuk így is az lesz, ha lehetőségem lesz rá...
2010. ápr. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:

ma 00:15



Jaaaaajjj de ott a pont!!!! Ugyan erre gondoltam, hogy a sok h.ugyos tanul 30 éves koráig a Mi pénzünkön, a gazdasági körforgásban nem vesz részt, aztán meg el is húz!

Nagyon egyszerű, nem kell itt röghöz kötni senkit, egy félév 1 Millió vagy lehet menni asztalosnak, kőművesnek, szakácsnak vagy aminek akarnak.


Ennyi

2010. ápr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
Felőlem is menjen ki de akkor mai értéken fizessen ki minden egyes forintot amit rá költött az állam (beleértve az ösztöndíjt, meg azt hogy mennyi támogatás volt pl a kollégiumi elszállásolásán.
2010. ápr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:

Hát én orvos leszek és bocsássatok meg de teljesen máshogy látom a helyzetet.

Valaki tanul 30 éves koráig(6év egyetem,utána még 5évgyakorlat,esetlegesen 6)majd mikor végzett,ott áll saját család nélkül,vagyon nélkül stb...És az,hogy az ország pénzén képezték valóban igaz,de nem lehet elvárni egy embertől,hogy azért mert őt egyszer finanszírozták,még rostokoljon valahol x évet mikor meg sem fizetik(lehet mondani,hogy mást sem fizetnek meg csak az nem tanulja át a fél életét).A pénz kevés,ez tény.Nem a sebészekre gondolok itt,vagy a háziorvosokra akiknek minden nap csurran-cseppen valami...

A másik dolog pedig az,hogy akkor minden egyetemet végzettet korlátozni kellene,hogy tisztességes legyen,hiszen van még nem egy olyan szakma ahová az emberek képzése horribilis összegeket emészt fel.

Ha már ott tartanék,hogy végzős vagyok az egyetemen azt mondanám plusz két év a maximum amibe belemegyek.

2010. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 jamesbond ***** válasza:
0%
Az orvosi diploma belépő a jólétbe. Látott már valaki 40 feletti orvost, aki nem él sokkal jobban az átlagnál? Annyit keres a többség, amennyit nem szégyell. A kórházban maszekolnak a legtöbben, mi adónból fizetjük a gépeket, a fűtést, világítást, mindent. Igenis minimum annyit dolgozzon tisztességesen közkórházban maszekolás nélkül, amennyi évet tanulhatott a mi pénzünkön.
2010. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
Én láttam köszöntem. A körzeti gyerekorvos például mindmáig Trabanttal jár, mert arra telik...
2010. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:

09:04

Ha tudtad, hogy nem leszel megfizetve, akkor miért tanultál orvosnak? Ha pénzért, akkor megérdemled hiszen tudtad, hogy nincsenek megfizetve, ha hivatástudatból, akkor meg nincs miről beszélni.

2010. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!