Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » E-on SMS fenyegetés. Szerintetek?

E-on SMS fenyegetés. Szerintetek?

Figyelt kérdés

1 napja írt kérdésem.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__22552..


Mostanra kitisztult a kép.

Kicsit utánanéztem a dolgoknak.

Ezt találtam.


"A kényszerintézkedések olyan hatósági aktusok, melyek a büntetőeljárás eredményessége érdekében alapvető állampolgári jogokat korlátoznak, sértenek.[1] A kényszerintézkedések különösen a személyes szabadságot, a mozgási szabadságot, a házijogot, tulajdoni vagy más vagyoni jogokat korlátozzák. A kényszerintézkedéseket akár fizikai erővel is ki lehet kényszeríteni, ezért az államhatalom gyakorlásának legkeményebb megnyilvánulásai közé tartoznak."

(wiki)


A kérdésem.

Ha bemegyek a rendőrségre és feljelentem őket a rákba azzal elérek valamit vagy csak rohangálhatok a papirokért feleslegesen.


2011. okt. 4. 09:57
 1/10 A kérdező kommentje:

Tekintettel elsősorban arra hogy az SMS-t nekem címezték amit nem értek mert nem az én nevemen fut a dolog.

Meg egy kis adalék még hogy nincs tartozásunk de még szálacsúszás sem lehetett mivel átutalással megy automatikusan...

2011. okt. 4. 10:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Válaszolj az SMS re. Igen szeretném. Majd akkor kinyögik mi a frászt akarnak. Beszélj egy ügyvéddel, hogy mi a rák ez. Utána jelentsd fel őket, ha az ügyvéd is ezt tanácsolja.
2011. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hihetettlen mit meg nem engednek maguknak a szolgáltatók. Atomot nekik!
2011. okt. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Telefonálj be és tőlük kérdezősködj elsősorban, majd keress fel egy ügyvédet is aki jobban ért hozzá mint amit neten kikeresel és ha ő is ezt tanácsolja hogy jelentsd fel őket akkor érdemes lesz feljelenteni. Így a semmibe ne jelentsd fel őket mert könnyen pórul járhatsz és akkor szinte tuti hogy te fogod a nyomozást meg egyéb dolgokat is fizetni amit az átgondolatlan feljelentéssel teszel szóval jól gondolj meg mindent!
2011. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bp1985 ***** válasza:
Van tartozásod, akkor miért nem fizeted be? Bemehetsz a rendőrökhöz, de max kiröhögnek.
2011. okt. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Látom nem sikerült elolvasnod a szöveget végig...

Te is náluk dolgozol? ...

2011. okt. 4. 11:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem az E-ON fenyeget, hanem egy behajtó cég, akiknek az E-ON eladta a követelést. Nekik az a dolguk, hogy behajtsák, és a helyzet szerint mindent meg is tesznek érte.

Az E-ON-t hiába jelentenéd fel.

2011. okt. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem-nem. Beszéltünk az ügyfélszolgálatosokkal.

Ez az E-on által küldött automatikus sms.

Ha behajtócég lenne nem hepajkodnék mert ők megtehetik a kényszerintézkedéseket.

De még 1x leírom.

Az sms-t én kaptam az én nevem szerepel az sms-be, holott nem az én nevemen van a lakás. Tanultam jogot van némi rálátásom a dolgokra és úgy gondolom a fenyegetés tényét kimeríti a dolog.

Ráadásul mint leírtam már nincs tartozásunk nem is lehetne mivel ők vonják bankszámláról !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. okt. 4. 11:32
 9/10 asmosys ***** válasza:

Nem az a lényeg hogy kié a lakás, hanem ki fizeti a számlát. A kettő gyakran nem ugyanaz.

Kellene beszélni az ügyfélszolgálattal. Már rég tudnád mi a gond,akkor nem itt kellene gyűjteni a tippeket. Lehet téves is és lehet hogy valóban tartozol. Olyan is létezik hogy fedezet hiányában nem tudták levonni a számla összegét.

Jogot meg rosszul tanultad, mert behajtók nem élhetnek a kényszer eszközével.

2011. okt. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne keverd a fenyegetést a tájékoztatással.

De úgy tűnik, nincs pontos képed a dologról.

Kérdezd meg pontosan az ügyfélszolgálaton, mennyivel tartozol, mi az alapja, milyen számlákat nem fizettél konkrétan (lehet évekre visszamenőleg, csak most derítették ki - nem mindenütt jó az adatnyilvántartás). Ha mindent elmondtak, és formailag is stimmel, kezdheted vizsgálni, hogy ugyanazokról a számlákról TE mit tudsz. Ebből összeállhat a kép. Minden más csak találgatás.

És ha még mindig úgy gondolod, hogy neked van igazad, egyúttal bizonyítani is tudod.

(az se mindegy, pontosan mi az SMS szövege - hivatalos igényt postai levélben szokás előterjeszteni, SMS csak gyors tájékoztatás lehet. elképzelhető, hogy le akarnak rázni, akkor hivatalos levelet kell írni nekik, hogy kellő információ hiányában nem áll módodban intézkedni - azt sem tudod, mire fel. A lényeg, hogy minden kijelentésedet tudjad bizonyítani - ahogy ők is).

2011. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!