Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Találós kérdés: Melyik mondata...

Találós kérdés: Melyik mondata ennek a törvénynek szabotálja sajátmagát?

Figyelt kérdés

209/2005. (X. 5.) Korm. rendelet

az üvegbetétdíj alkalmazásának szabályairól


[link]


Találós kérdés: Melyik mondata ennek a törvénynek szabotálja sajátmagát és hogyan?


Véleményem szerint ez a törvény jó szándékkal fogant meg de mire parlamenti szavazásra került addigra ártalmatlanították egyetlen egy mondat beszúrásával vagy megváltoztatásával.



2016. márc. 28. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Kérdésedet válaszolni nem birom, de hogy te remekül beszélni magyar, az nem közönséges!
2016. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Több mint 20 évig éltem külföldön ez az oka annak ha nem vagyok Jókai, de mi értelme volt engem ezért kritizálni?

Ha jól esett, akkor go ahead, make my day!

2016. márc. 28. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, számomra ez egy kormányRENDELET.


Aztán ott az 1. §, hogy "E rendelet", a 2.§, hogy "E rendelet"...


Szóval sehol sem szabotálja a törvényt, mivelhogy az a jogforrási hierarchia megsértése volna, rendelet törvénnyel sose lehet ellentétes...

2016. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"rendelet törvénnyel sose lehet ellentétes..."


Vagy ha mégis az, akkor automatikusan semmis.

2016. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Valóban figyelmetlenségből a "törvény" szót használtam a "rendelet" helyett a kérdésemben, akor most már kijavítva megismétlem a kérdésem:


"Találós kérdés: Melyik mondata ennek a rendeletnek szabotálja sajátmagát és hogyan?


Véleményem szerint ez a rendelet jó szándékkal fogant meg de mire parlamenti szavazásra került addigra ártalmatlanították egyetlen egy mondat beszúrásával vagy megváltoztatásával."

2016. márc. 29. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!