Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kikre vonatkozik a pozitív...

Kikre vonatkozik a pozitív diszkrimizáció, és van értelme a törvénynek?

Figyelt kérdés
Gondolom a támogatottak előnyt élveznek másokkal szemben.Anyagi és egyébb téren is támogatják őköt az állami szervek.Szerintem maguknak kellene "mozdulni" és nem várni a sült galambot az "állam bácsitól. Ez a törvény indulatokot kelt,és igazságtalan is.
2013. szept. 1. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz,mert ez így édes kevés?
2013. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocs. aki nem érti miről van szó,az gondolkozzon el,nincs ezen mit magyarázni!
2013. szept. 1. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos az első felvetése, ez így értelmezhetetlen, gondold át.


Melyik törvény?


Van ugye az egyenlő bánásmódról szóló törvény, abban a pozitív diszkrimináció csak annyiban szerepel, amennyiben kiveszi a saját hatálya alól.


Külön törvény a pozitív diszkriminációról tudtommal nem létezik, de jelezd, ha mégis. Pozitív diszkrimináció egyes jogszabályokban elszórva fedezhető fel (pl. hatósági eljárás soron kívülisége, ha kiskorú is érintett benne).


De igen, általában az a lényege, hogy a pozitív diszkrimináció alanyai valamilyen tekintetben előnyhöz jutnak, bár ez nagyon ritkán anyagi. De az általánosság ilyen fokán a kérdésed megválaszolhatatlan.


Maguknak kéne mozdulni? Megint attól függ, konkrétan melyik kiemelt csoportnak? A gyerekek maguknak gyorsítsák fel pl. a hatósági eljárást, és ne várják, hogy majd az állam kivételez velük?


A törvény indulatokat kelt és igazságtalan? De mégis melyik? Mint mondtam, nincs konkrétan erről szóló egy darab törvény.

2013. szept. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, a törvényt tényleg nem kell magyarázni. Értem én mire gondolsz, elég sanda dolog.

De ha már pozitív diszkrimináció. Ehhez az eszközhöz akkor nyúl egy kormányzat, ha úgy látja, bizonyos célcsoportok helyzetének a többihez való közelítése közönséges intézkedésekkel nem megy. Ezen túl így kívánja értésre adni, hogy célja az adott célcsoport helyzetének javítása. A pozitív diszkrimináció sokféle lehet. Például több juttatás ugyanolyan feltételek mellett, kevesebb bürokrácia azonos ügy elintézéséhez, segítő szervezet kizárólag a célcsoport számára, hogy valamit, vagy valamiket könnyebben érjen el. Minden esetben az a lényeg, hogy a célcsoport valamilyen téren hátrányban van, és ezt külön neki szóló segítséggel küszöbölik ki. Ha ezek a tulajdonságok nem teljesülnek, mégis van előny, azt nem pozitív diszkriminációnak, hanem jogtalan előnyhöz jutásnak nevezzük.

2013. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de valaki linkeljen már jogszabályt vagy csak mondjon erre konkrét példát, mert eskü nem tudom, miről van szó
2013. szept. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pl cigányok - ööö,bocs hátrányos helyzetűeknek - ingyen lakás jár ha a jelenlegit már életveszélyessé lakták le, míg a dolgozó vegyen a saját pénzén.
2013. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!