Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történne ha a tűzoltók és...

Mi történne ha a tűzoltók és a mentők sztrájkolni kezdenének?

Figyelt kérdés

Ugye az alaptörvény tiltja nekik a sztrájkot.

De mi van, ha mégis elkezdik? Ugye az polgári engedetlenségnek számít, de ha sokan csinálják ( országszerte több ezer tűzoltó ), akkor nem rúghatják ki őket.


2016. márc. 29. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem számítana polgári engedetlenségnek. Az jogsértés, meglehet, bűncselekmény lenne. Fegyelmivel rugnák ki a sztrájk szervezőit és bíróság itélné el őket.
2016. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Azt gondolom ezek az emberek annyira elhivatottak, hogy ilyen munkát választottak, hogy nem kezdenek bele semmilyen sztrájkba... magyon jól tudták mit vállalnak, és fel voltak készülve a rossz dolgokra. Jobb emberek ennél csak sajnos ezt kevesen veszik èszre..
2016. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dunyha71 válasza:
A sztrájkjoguk korlátozva van! Az alapszolgálatot minden körülmények között ki kell adniuk, ugyanúgy mint a rendőröknek!
2016. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, a szolgálatot el kell látni.


Egyrészt, elvinnének , az OKF eléggé kivégzőhely amúgy is, mindenbe beleköt, mert ők már a hatóság. (Sok hülyét felraktak és hatalmat kaptak, ha valami nem olyan ami nekik tetszik, akkor hajjajj). Az OMSZ-nál, mintha valami minimális javulás indulna el, bár erre nem látok rá.


A lényeg, hogy nem sztrájkolhatnak, mivel azaz állambiztonságot is veszélyeztetné, a másik része, hogyha egy baleset történik,ahol jó páran életveszélyesen sérülnek és hát a segítség nem megy, mert sztrájk van.. . a hozzátartozók biztos díjaznák. Én ö. tűzoltó voltam és igazából alig vártam, hogy mehessünk menteni, ha baj van. Ha lecsúsztam valamiről akkor elég sz*r érzés volt. Ha meg miattunk sérült volna meg valaki, vagy halt volna meg 1 hiba miatt is... nem azért, mert sztrájkolunk, már azt sem felejtettük volna el..


A másik, hogy az egyenruhát nem lehet semmihez sem kötni, politikailag meg főleg nem.

2016. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!