Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzbüntetést szabálysértési...

Pénzbüntetést szabálysértési elzárásra változtatott a bíró.4-nap börtön?

Figyelt kérdés

Kaposvári BV-intézetnél megjelenve,a kapuőr átvette a behívót,elment pár percre a feletteséhez vagy az irodába.

Visszajött és mondta, tudja mit menjen haza!!

2015 júniusába volt, de nem kötöztek?

Szerintem telt ház volt a helyi BV-nél akkor.

Akkor bevitte a számítógépbe az adataimat, mintha ott lettem volna 4-napig?


2016. márc. 30. 11:45
 1/8 tetro ***** válasza:
Szerintem igen.
2016. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Törvényileg ezt nem tehette volna meg az adott BV intézet! Mert ha telt ház van, akkor is köteles be fogadni egy BV intézet. Ha egy 100 férőhelyes BV-ben vannak 250-en, és te lennél a 251-ik akkor is köteles be fogadni egy BV intézet. Egyébként az adott BV intézet ezzel az adott cselekménnyel súlyosan megszegett több törvényt is. De nem csak a BV intézet járt el törvénytelenül, hanem még te magad is kedves kérdező. Mivel neked köteles lettél volna ezt az adott bíróságnak jelezni, és az adott BV intézet ellen köteles lettél volna feljelentést tenni. Ez van. De egyébként, a 4 nap az valószínű hogy nem börtön hanem fogház lenne. Mert az elzárást fogházban kell le töteni.
2016. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát idén tavasszal bementem reggel 8-ra a Somogy-megyei bíróságra,ahol a bejáratnál a rendész közölte,elmondtam az esetet, nevetett, 9-órakor nyit a büntető iroda, jöjjek vissza. Ott adminisztrátorok vannak, ügy-átvétel, beadványok átvétele.

Hát nem mentem vissza!

De tudom a bíró nevét. Nevessek egyet rajta, mondjam meg neki?

De rendőrségi körözést nem adtak ki. Ezt a BV-nek kellett volna kiadni?

Elévülés itt menni idő?

2016. márc. 31. 12:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első és talán legfontosabb kérdés, most az hogy adott BV.-intézet ahol a behívóval meg is jelentél. Hogy miként könyvelte le, és hogy miért nem engedett be téged, hogy le töltsd a büntetésed. Az a legjobb, ha meg próbálsz igazolást kérni az adott BV intézettől. Ha idáig még ilyet nem kaptál? Tényleg kaptál valami papírt arról, hogy ott jártál az adott BV.-intézetben adott időpontban? Mert ha nem kaptál semmi ilyen dolgot, akkor próbálj meg igazolást kérni, hogy ott jártál, vagy hogy letöltötted a büntetésed. De szerintem, ha idáig nem volt gondod belőle, akkor már nem is lesz gondod belőle. De ha mégis, akkor abban az esetben mindenképpen ki kell kérni az adott BV-intézet igazolását arról, hogy ott voltál-e vagy sem.
2016. márc. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem kaptam semmit, kellett volna szabadulási igazolást adniuk. Ez egy darab A-4-papír.

Nagyon régen mikor 1-napot voltam, kaptam is ilyent.

Az 1-napos szabálysértőket tudják fogadni,ott áll a folyosón,ennyi. De rengeteg adminisztratív munka van vele.


Mivel én 2015-júniusában 4.napos voltam,látták a behívót, időre kellett megjelenni, inkább hazaküldtek.

Csak készültem minden cuccal 4-napra.

Körzeti rendőrtől meg sem merem kérdezni mi van ilyenkor?

A körözést ki adja ki? 2025.-ben is számíthatok rendőrségi akcióra, hajnalban meglepnek és bevisznek ezért?

2016. ápr. 1. 11:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Az általad le írtak alapján, nem kell külön retorziótól tartanod. Tehet nem valószínű, hogy bár mikor is gondod lenne belőle. Igen, valóban, nagyon sok az adminisztratív munka van vele.
2016. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szabálysértés elévülése 2 év.
2016. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi 2-év,de mikortól. Elkövetés lámpa nélküli biciglizés 2014. december 05.

Pénzbírság átváltoztatása,börtönbe való megjelenés ideje 2015.június eleje. Ekkor küldtek haza.

2016. ápr. 6. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!