Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban létezik ilyen?

Valóban létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Felvettem a kapcsolatot, egy ügyvéddel aki azért elég ismert.


Az egyik ismerősöm ügyével kapcsolatban, kérdeztem.

Jelenleg egy letöltendő büntetés áll előtte. + egy ügye van még amit nem tárgyaltak meg még. Mindent leírtam neki,

erre ezt írta:


"Ha két évet meg nem haladó büntetést ad neki a bíróság, akkor – amennyiben kizáró ok nincs – a szabadságvesztés végrehajtása felfüggeszthető."


Ez valóban megoldható lehet? Vagy csak rosszul értelmezem? Mert úgy tudtam, hogy ha valakinek már van valami ügye a feje felett sőt, le is kell töltenie egy meglévő ügyét, akkor egy már másik ügyben nincs felfüggesztés.


Ez csak azért érdekes, mert tudja az ügyvéd, hogy van ügye stb.



2014. aug. 20. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Van kizáró ok.


Btk.: 86. § (1) A szabadságvesztés végrehajtása nem függeszthető fel azzal szemben, aki

c) a szándékos bűncselekményt a szabadságvesztés végrehajtásának befejezése előtt vagy felfüggesztésének próbaideje alatt követte el.

2014. aug. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nah ezért kérdeztem én is, mert kizáró ok van. És nem tudom akkor minek írta le nekem ezt ha ezt ő is tudta! :D
2014. aug. 21. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!