Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történne ha súlyosan...

Mi történne ha súlyosan megsebesítenék egy kutyát, ami épp rátámad egy másik állatra?

Figyelt kérdés
A történet a következő. Kis faluban lakok, az utca végén laknak valami nyugdíjas osztrákok egy retardált közepes méretű kutyával. Ez a kutya ha meglát az utcán egy macskát vagy kisebb termetű kutyát már döngeti a kerítést vagy a kaput. Volt nekik egy másik is, de az szerencsére kapott valakitől egy kis fagyállós husit. Néha ki is szökik, ölt már meg árokparton kapirgáló csirkét, kiscicákat amik épp az anyjukkal sétáltak az utcán, de még a pórázon sétáltatott kis tacskó kutyának is nekiment, meg kellet műteni. A baj ott kezdődik, hogy előjött a jó idő és azok az agy nélkül született osztrák gazdái elkezdték sétáltatni. ( az utca végén kezdődik egy földút ). Persze PÓRÁZ NÉLKÜL. A kutya több mint 20 méterre van tőlük mindig, szabadon mászkál, szimatol be az összes ház kapuján. Nekem van 4 macskám, az egyiket már felkergette a fára tavaly. Na akkor hoztam egy vascsövet és szaladtam ki az utcára, de észrevett, hogy ütni akarok felé meg kiabáltam és gondolom megijedt. A gazdái persze elkezdtek nekem pattogni, de megmondta nekik, hogy ha még egyszer ilyet meglátok vagy el is kapja egy macskát én istenbizony, hogy kettétöröm a gerincét az övéikkel együtt. Ha esetleg ez bekövetkezni abból mi probléma lehet? Semmilyen állat sincs biztonságban az utcán miattuk. A másik kutyájuk is ugyanilyen volt, de azt úgy látszik, hogy megunta valaki. Minimum 10 cicus, 4-5 tyúk, 1 kutya és egy tengerimalac (!!) van már a kutya számláján.

2016. márc. 30. 17:48
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
33%
Fizeted az orvosi kezeléseket, ha elpusztul a kártérítést.
2016. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is van az utcában 2 nagydarab kutya. Azok, amikor elszabadultak, széttépték a szomszéd nyulait. Rendőrt nem hívtak, mert a gazdájuk elment venni a szomszédnak újakat.


Viszont ha tényleg ennyi állatot kivégzett már, akkor senkinek nem jutott eszébe rendőrt hívni? Legalább kifizették a károkat?

2016. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendőrök csak egyszer foglalkoztak vele, amikor nekitámadt a tacskónak. Akkor fizetni kellet az orvosi kezelést és pénzbüntetést is kaptak. De sajnos az ilyenek nem nagyon érdeklik őket. Osztrák nyugdíjból meg se kottyan nekik, ha be kell fizetniük egy 150ezres büntetést... Egyébként csak annyit csinálnak, hogy leszidják a kutyát, majd hazaviszik.
2016. márc. 30. 19:47
 4/4 anonim válasza:
Próbáld megbeszélni velük a dolgot.Kérd meg , hogy ne engedjék el csak a saját területükön az állatot .Ha nem akarnak bele egyezni akkor amikor legközelebb arra jár az állat akkor egy vödör jeges vízzel leöntöd .Se neked se neki nem lesz baja tőle viszont eléggé megfog lepődni és hazáig szalad az biztos.
2016. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!