Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy megbízási szerződésem...

Van egy megbízási szerződésem egy céggel, melynek célja, hogy egy ingatlan a birtokomba kerüljön. Kifizettem, amit kellett, de a határidő nem teljesült. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Adott volt egy személy / család, aki önhibából vagy sem (nem tudom), de nem tudta fizetni lakáshitelét (és a rezsit?), adósságot halmozva fel a bankja felé. A bank, hogy pénzéhez jusson, eladta a lakást (joga volt hozzá) egy közvetítőn át.


Nekem kellett egy lakás, így viszonylag olcsón megvettem, így döntöttem. (Nem miattam veszíti el a lakását az illető, hiszen ha nem én, annyiért bárki más is megvette volna pár napon belül. Tehát nem vagyok haszonleső ingatlancápa a félreértések elkerülése kedvéért.)


Most jön a problémám. Megbízási szerződést kötöttem az ingatlan közvetítő céggel, hogy x határidőre tulajdonos leszek és birtokomba kerül a lakás. Ezelőtt még egy engedményezési szerződést is kötni kellene. Én kifizettem a teljes összeget, jutalékokkal stb. Azonban a határidő 1-2 hónap késedelmet szenved, úgy néz ki. Még az engedményezési szerződés se lett aláírva, nem az én hibámból: az ingatlanos megbízott közvetítő cég késik. Ő pedig arra hivatkozik, hogy valamely jogosult fellebbezett az eljárás során, ezért a késedelem... Na már most, 1-2 hónap késés miatt engem jelentős kár ért: felesleges utazások költsége, esetleg más szállást kéne néznem, amire nincs pénzem, késik a felújítás, a munkavállalásom, a bútoroknak raktár bérlési költsége van stb.


Sajnos a megbízási szerződésben semmilyen szankciót nem rögzítettünk a határidő be nem tartására, ilyen késedelemre vonatkozóan. A kérdésem: van-e esélyem valamiféle kompenzációt, kártérítést kapni (a Ptk. alapján)?


Gondoltam, hogy előbb a céggel próbálnék egyezkedni, majd Békéltető Testület és végső esetben per. Úgy érzem, egyértelmű, hogy igazam van, habár nem tartalmazott a szerződés irányelveket, hogy mi a teendő késés esetén, azért én úgy érzem, hogy a határidőnek van funkciója, jelentősége és nem dísznek van. Mit tudnátok tanácsolni?



2016. márc. 31. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:

En is vettem lakast, es en 2 honap utan tudtam kb. belekoltozni. Ott nem voltak ilyen problemak, mert nem arveresen vettem.


Szerintem neked nincs mit tenned, mint megvarnod hogy elutasitsak a fellebbezest. Ha pedig felujitasra van penzed meg butorokra (amiket nem is ertem miert vettel meg elore) akkor az utazasi koltseg csak nem kottyan meg :)

2016. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Van néhány félreértés...

1. Nem árverés útján veszem az ingatlant, hanem egy ilyen ügyletekre szakosodott cégtől, aki kapcsolatban van egy faktor céggel.

2. Sehol nem írtam, hogy direkt ide vettem bútorokat. Azok már adottak voltak egy előző lakásomban, ahonnan nekem is el kellett költöznöm.

3. Tudtommal nem a bent lakó fellebbezett, hanem az adóssághalmaz (követelés) egyik új jogosultja.

4. Nem jelentős összeg a felújítás: saját kezűleg egy tisztasági festés pl.

5. A károm viszont jelentős, amint felsoroltam: számolja ki, mibe kerül buszon, vasúton 2 teljesárú jegy 200 km-en oda-vissza és szorozza be 16-20-szal, szerintem ez minden, csak nem jelentéktelen. Vagy vegyük egy ilyen lakás bérleti díját: kb. 160 eFt+rezsi a 2 hónapra+ a felesleges költözés+ hol/ hogy találnék csak 2 hónapra, bizonytalanra albérletet? Lehet, hogy Önnek 2-300 eFt nem tétel, de nekem sajnos az...

2016. márc. 31. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!