Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy költözzek be a saját...

Kubera kérdése:

Hogy költözzek be a saját lakásomba?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.Vásároltam egy kertes lakást.Az ingatlannal kapcsolatos jogi procedúra /ügyvéd,bank..stb/

még januárban elkezdődött.Még ekkor leelőlegeztük,majd egy pár héttel később az ingatlan értékének egy részét utaláson keresztül megfizettük/saját erő/,a maradék összegre banki hitelt vettem fel.A tulajdonossal megegyeztünk/aki egy idétlen tutyimutyi alak,mindennel csak töketlenkedi,sajnos/ hogy mire a banki átutalás megtörténik addigra ő elpakolja az ingatlanban/lakatlan/ lévő ingóságait és megcsinálja az energetikai tanúsítványt. Na már most a banki átutalás megtörtént a héten szerdán/2014.03.26/ a szerződésben úgy volt megírva hogy utalástől számítva 5 napon belül ki költözteti a cuccát.E helyett az eladó ráült az ingatlanra és a pénzre is. Azt mondja hogy csak hetek múlva tudna kiköltözni mert akkor van sorolom: fuvaros,akkorra fog garázst találni,addigra fog meggyógyulni a nagynénje..stb.

A dologban az a szép hogy 2 és fél hónapja lett volna ezt megtenni,mert könyörgöm mi járhatott a fejében mikor átvette a vételárat 3 részletben/előleg,saját erő,banki hitel/ azt hitte hogy vicc az egész?

Ráadásul mikor megkapta az utolsó részletet hirtelen megszűntek a telefonhívások,mert előtte rendszeresen tartottuk a kapcsolatot.Most már nekem kell hívogatnom őt de csak a kifogásokkal jön folyton.

Elvileg jövő héttől a lakás az enyém,csak mégsem mert se pénz,se kulcs,se semmi. Most ilyenkor mit csináljak,mit lehet ilyenkor tenni.Komolyan mondom azon törtem a fejem hogy betörök saját magamhoz :) ,mert elvileg már az én lakásom,és kidobálok onnan mindent.Szóval nem tudom mit csináljak?

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. márc. 29. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

"elvileg már az én lakásom,és kidobálok onnan mindent."


Nem az előző tulaj a tutyimutyi hanem TE, az a lakás már a tiéd, dobd ki onnét. Ha kell akkor töresd fel az ajtót, aztán dobj ki mindent.

2014. márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó ez szépen hangzik,de jogilag nem tud belém kötni az eladó?Mert a bent dolgok az ő tulajdona,ez olyan mintha elloptam volna nem? Ha rám fogja hogy eltűnt valami értékes,és feljelent akkor mit fogok csinálni.
2014. márc. 29. 19:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állj a sarkadra hívjad fel telon,hogy beszéltél 1 ügyvéddel és mivel a lakás x naptól a tied bérleti díjat kell,hogy fizessen neked.Mivel nem te használod a lakást hanem ő tárolja ott a cuccait nyugodtan mindj egy horibilis összeget.100%talál fuvarost talál garázst.Ha mégsem x naptól mikor az ingatlan a tied hivd telon adja a kulcsot ha nem mész zárcsere stb.Cuccait elviszi a caritas.
2014. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj, ebből semmi baj nem lehet. Mivel ő hivatalosan már NEM lakik, nem lakhat ott. Szóval akár fel is gyújthatod a cuccait, vagy eladhatod, mivel az hivatalosan nincs ott. ;-)
2014. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Írsz neki egy levelet, hogy x hónap y napjáig költözzön ki, mert te aznap birtokba fogod venni az ingatlant. Ezt elküldöd neki tértivevénnyel. Ha ügyvéd írja mégjobb...


Az adott napon odamész, és bemész. Lecseréled a zárakat (vigyél lakatost magaddal!), és bírtokba veszed az ingatlant.


Hogy, a maradék cuccaival mit csinálsz, azt rád bízom.

2014. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Április 2.-án (nem elsején, nehogy tréfának vegye), ügyvéddel és lakatossal mennék oda, ha kell rendőrt is hívnék, hogy te most beköltözöl és pont.

Hogy ő nem tudja hova rakni a holmijait? Ez van. Volt ideje elintézni.

2014. márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Eladástól számított 60 nap volt, nehezen találtunk másik házat. Szerződés szerint ha nem költözünk ki, napi kötbért kellett volna fizetni. Annak ellenére kiköltöztünk, hogy hetekig a régi épület lomtalanításával kellett foglalkoznunk. Utolsó részletet csak a kulcsok átadásakor fizették ki, amikor már üres volt a ház. Neked sem kellett volna teljesen kifizetned addig.
2014. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A birtokbaadás folyamata: villanyóra, gázóra, vízóra leolvasása, lefotózása, majd a szolgáltatóknál átíratása a nevedre. Ehhez kell az ügyvédnél kötött szerződést bemutatni. Utána az üres épület átadása, kulcsok is. Végül be is költözhetsz (bár van, ahová már előbb viheted a holmidat). Ha nem így történt, alaposan becsapott az eladó. Én mint eladó és mint vevő is eljátszottam ezt néhány hónapja, tudom, mi a menete.
2014. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az adás-vételiben mi áll ezzel kapcsolatben? Nem mellessleg az energetikai tanusítványt már az adás-vételihez csatolni kellett volna!
2014. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ügyvéd előtt szerződést kötni három hónapnál nem régebbi tulajdoni lap és friss energiatanusítvány nélkül nem is lehet! Ezek kötelezőek. Ha nem így volt, a szerződés sem biztos, hogy érvényes. Átvertek.
2014. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!