Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A villanyóra mögött vagy még...

A villanyóra mögött vagy még egy mérő?

Figyelt kérdés
Ha leszerelném a villanyórámat és úgy fogyasztanák akkor az a fogyasztás mutatkozva valahol? Van mögötte még egy mérő?
2016. márc. 31. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem szerelheted le, már a plomba megsértése börtönt jelent.
2016. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

ennyire azért nem eszik forrón a kását kedves első.


az áramlopás bűncselekmény, ezért valóban börtönt is lehet kapni, de ez már önmagában nem jellemző, főleg nem kisfogyasztónál, max. abban az esetben szoktak ilyet adni, ha visszaeső vagy közben mást is megvalósít (pl. közveszély okozás) de ha nincs lopás, akkor csak "sima" néhány százezer a büntetés.


Kedves kérdező!


Természetesen van, plusz a villanyórát rendszeresen ellenőrzik, plusz ha leszereled (leszerelteted), akkor akár lakhatatlanná is minősíthetik a lakást.

2016. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

de h szerelem le :D csak kérdezem mert nem rég volt kint a szolgáltató javítani a kötéseket..


Utolsó


nálunk nincsen ilyen mérő külön :S kicsi házban lakunk ahol 3 lakó van

2016. márc. 31. 16:06
 4/11 Trafó1 ***** válasza:
100%
Nincs előtte, mögötte mérőóra, hálózati veszteség lennél, a főmérő mögé lehet almérőt rakni, ha külön akarsz mérni valamit.
2016. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Trafó1 ***** válasza:
4%
Utcák lopják az áramot és nem tudnak velük semmit csinálni, benne volt a tévébe.
2016. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De én nem lopni akarom az áramot csak érdekesség képen kérdeztem hogy mi történne ha nem lenne villanyóra. :) Nincsen milliárdjaim hogy kifizessem a bírságot...



Tehát akkor nincsen mögötte egy másik villanyóra vagy valami féle mérő?

2016. márc. 31. 16:30
 7/11 A kérdező kommentje:
De mi az h nem tudnak velük mit csinálni?? Miért nem csukják le őket? vagy valami
2016. márc. 31. 16:31
 8/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Van egy fontos kitétel, ami miatt "nem tehetnek" semmit. De arról még beszélni is rasszizmus.
2016. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs mögötte másik mérő (tök értelmetlen lenne 2 mérő, ami ugyanazt méri). És amennyit egy háztartás fogyaszt, az a teljes hálózatban 0 jelentőségű, egyszerűen nem lehet kimutatni (még ennél jóval többet is nehéz, pont ezért vannak a mérők felszerelve). Tehát ezzel egyféleképpen lehet lebukni: ha jön a leolvasó, és látja, hogy nincs óra/buheráltak az órával.
2016. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyából értem..:)

De én úgy értettem hogy egy olyan mérő ami az egész ház fogyasztását méri. Pl ha van 10 lakó de az egyik lopja az áratom úgy hogy az órát leszerelte akkor az úgy vételezett villamos energia sehol sem mutatkozik? Nincsen egy olyan mérő ami a fővezetékre van rá szerelve?

2016. ápr. 1. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!