Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitörölheti -e a munkaadó a...

EagleHUN kérdése:

Kitörölheti -e a munkaadó a munkaidőt regisztráló elektronikus rendszerből egy ember teljes munkanapját?

Figyelt kérdés

Milyen cselekményt követ el ilyenkor a munkaadó ha a saját hivatalos munkát regisztráló rendszeréből, eltüntet egy egész munkanapot vagy annak egy részét?

A HR osztály még a nyáron engedélyezte hogy páran céges Angol tanfolyamra járjunk Szombatonként. (Akkor még csak olyan 12-órás munkarendszerben jártunk ami a hétvégéket nem érintette, tehát szabad Szombat volt.)

Ám azóta de még a tanfolyam szeptemberi megkezdése előtt, átállt a cég valódi folyamatosba. Így minden második szombaton dolgozom, ami egybe esik a tanfolyammal. Tehát a munkaidőben megyünk át egy másik terembe a cégen belül angolozni. Tehát havonta 2x4 órát munkaidőben tanulunk HR engedéllyel!

Igen ám de feltűnt hogy a csoport vezetők írják mikor mennyit voltunk kint. És úgy hírlik hogy a termelés vezető le akarja velünk dolgoztatni, vagy valahogy "visszavenni" a "kiesett" munkaidőt. Ennyire sóher hogy ezt is elsajnálja tőlünk.

Na most ez a cég egy leányvállalat, így a HR vezetőségnek itthon nincs is főnöke, főleg nem a termelés vezető!

Másrészt a tanfolyammal és munkaidővel kapcsolatban az ég adta világon NEM ÍRTAM ALÁ SEMMIT sem!

Továbbá megjegyezném hogy más kötelezően előírt tanfolyamokra is ki szoktak rendszeresen küldeni, pl Munka és Tűzvédelmi oktatás stb, és azt nem próbálják ledolgoztatni. Szerintem ez is ez a kategória, a cég érdeke is érvényesül, én meg szívesen tanulok. Még szabadnapjaimon is bejártam volna, amiért nem fizetne senki. Arról nem tehetek hogy utólag egybeesett a munkanapokkal.

Mit tehet a termelésvezető?

Behívhat plusz egy napra és utólag kitörölheti azt, hogy ne fizessék ki túlóraként hanem sehogyan sem?

Vagy kitörölhet a kötelezően ledolgozandó munkaidőmből 1 napot vagy akár 2-t?



2015. okt. 24. 11:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Valaki? Senki nem tudja?
2015. okt. 26. 18:52
 2/4 anonim ***** válasza:
Technikailag minden bizonnyal kitörölheti, de jogilag ez már bűncselekmény. Azt meg nem mondom, hogy milyen jogi kategória, de ez olyan, mintha meghamisítaná a papír alapú jelenléti ívet.
2015. okt. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire gondoltam én is.
2015. okt. 26. 19:28
 4/4 A kérdező kommentje:

Tehát valószínű magánokirat hamisításnak minősülne.

Esetleg sikkasztás is? (Mivel nem fizet ki valamit amit ki kellene?)


És mi van ha spórolnak, és ezt az elektronikus rendszert amiben a kártyalehúzásokat rögzítik nem kalibráltatják/hitelesítteti le rendszeresen?

Attól még elfogadja a bíróság mint "hitelesített" mérőeszközt? (Ez utóbbit más miatt is fontos lenne tudni!)

2015. okt. 26. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!