Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes zaklatásért fel...

Internetes zaklatásért fel lehet jelenteni valakit? Segítség, félek?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem, valamivel rá tudok ijeszteni, hogy hagyja abba...? :( Mert engem már megijeszt.


A sztori (lehet, ő is elolvassa, mert itt garázdálkodik, na mindegy):


Néhány hónappal korábban ezen az oldalon belebotlottam egy fiúba, akivel randit beszéltünk meg. Eljött a fővárosba, viszonylag messziről utazott valami két-három órát vonattal. Nem volt szimpatikus, nem volt megnyerő, ezt finoman a tudtára is adtam, hogy nem szeretnék második randit. Erre pocskondiázni kezdett, hogy milyen szemét nőszemély vagyok, ő kidobott egy rakás pénzt azért, hogy idejöjjön, én meg tönkreteszem az önbizalmát stb. Miután végre hazament, utána is hosszú-hosszú leveleket írogatott arról, hogy mekkora egy utolsó ... vagyok. Erre már tőlem is kapott egy finoman megfogalmazva nem túl szép üzenetet, de a vége az lett, hogy letiltott. Reméltem, ezzel vége.


Eltelt egy kis idő, majd megint rám írt, hogy szia, mizu, bocsáss meg, adj még egy esélyt stb. Megmondtam, hogy nem. Erre kifakadt, hogy mennyire megaláztam őt, és azóta is a vonatjegy ára miatt sír, ami pár ezer forint volt. (Nem fogadja el, hogy kifizetném, csak hogy leszálljon rólam.) Már nem válaszoltam neki, de némi idő elteltével újra rám írogatott ugyanezzel, hogy adjak neki esélyt stb. Nem válaszoltam, elhaltak az e-mailjei.


Tegnap kiírtam egy kérdést ide az oldalra, amelynek kapcsán rám talált. Gyanútlanul ment a levelezés privátban, amíg fel nem fedte a valódi énjét, mire megmondtam megint, hogy nincs több esély. Jött újból a pocskondiázás, meg mennyi pénzt dobott ki rám, és én tönkretettem őt stb.


Ma is írogatott nekem, és a kérdésemhez is minősíthetetlen dolgokat ír. Kezdek komolyan aggódni, hogy életem végéig ezt kell elviselnem ezzel az elmebeteggel. Még soha nem találkoztam férfival, aki nem ennyire betegesen loholt volna utánam.


Egyetlen "randink" volt csak, amikor egy órácskát sétáltunk, utána kulturáltan megmondtam, hogy ebből sajna nem lesz több, és azóta ezt csinálja. Már rosszul vagyok tőle. :( Az igazsághoz hozzátartozik, hogy szűz, és hosszú ideje én voltam ez egyetlen, aki - úgy tűnt -, esélyt ad neki. Nem tudja feldolgozni, hogy ez nem így történt.


Feljelenthetem a Btk. 222. § alapján vagy valahogy ráijeszthetnék, hogy leszokjon rólam? Köszönöm előre is a segítséget.


23L, a srác korombeli.


2016. márc. 31. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Remélem minden üzeneted megvan tőle. Azokat nyomtasd ki és menj a rendőrségre.
2016. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az üzenetei alapján feljelentheted, egyébként ha egyszerűen le akarod rendezni a dolgot regisztrálj újra más felhasználónévvel, esetleg csinálj új emailt is (ha tudja az email címed), esélytelen, hogy újra megtaláljon...
2016. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Leginkább azt szeretném, ha soha többet nem szállna rám, és ehhez talán egy feljelentés elég visszatartó erő lesz. Mert itt az oldalon is balszerencsémre megismert a kérdésem alapján, és ha ez megint előfordul, hiába van új felhasználónevem. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy mennyi kellemtlenséggel járna új fiókot csinálni mindenhez.) Arról nem is beszélve, hogy szerintem elég félelmetesen labilis idegrendszerű ez az ember ahhoz, hogy ha más lány akad a horgára, akit esetleg személyesen ismer, akkor nem tudom, hogyan védekezhetne a pali ellen...


De persze lényegtelen, mert hülye voltam, és töröltem azokat a leveleit, amelyekben bántani próbált, mert anno is nagyon rosszulesett ez az egész.


Vissza lehet állítani törölt üzeneteket Gmailen, Facebookon és Gyakorin? Esetleg úgy, hogy e-mailt írok azzal, hogy rendőrségre szeretném vinni az ügyet? Evileg nem törlődnek nyomtalanul az üzenetek éppen az ilyen esetek miatt, de nem vagyok benne biztos.

2016. márc. 31. 21:08
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Semmilyen üzenet nincs meg tőle?
2016. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Megfenyegetett ? Ha nem akkor a rendőrség sem fog tudni vele mit kezdeni csak neked fog az is bonyodalmat okozni(a rendőrségi eljárás) , egyszerűen nem kell vele foglalkozni, le kell tiltani és kész ! Meg szerintem az se normális aki a gyakorin összeismerkedik valakivel és elmennek randizni ... Biztos nem kell neked ez a srác ? Szerintem össze illenétek ...
2016. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az internetre feltöltött tartalmakat, elküldött üzeneteket nem lehet véglegesen törölni. A gmail, facebook, gyk adatbázisában még meg kell, hogy legyen az összes üzenet.
2016. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
5-ös! Maradtál volna csendben.
2016. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ki az? Mi a neve? Hunnan jött fel Budapestre?

Megcsukjuk!!

Amúgy tiltsd le a francba, vagy kamuzd azt, hogy a Böszme Feri csaja vagy. Vagy ne gyakorizz, ha ilyen érzékeny a lelki világod...

Engem ma már öten küldtek el a halál f***ára, én pedig kábé 8 emberrel közöltem, hogy meg lesznek b****a az anyjuk hátán.

2016. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

5-ös, nem magyarázkodom, olvass utána a törvénynek és annak értelmezésének. Nyilván nem ez a legsúlyosabb bűncselekmény, amely a zaklatás körében megvalósult valaha is, de engem zavar, és egy "ráijesztéssel" is megelégednék, de ne tehessen már ilyeneket büntetlenül.


Inkább attól tartottam, (és ezért írtam ki a kérdést), hogy a "modern internet" világához vajmi kevés köze van a mai magyar jogrendszernek, és ezért nem foglalkoznának a dologgal, de ez úgyis csak a rendőrségen derül majd ki.


Nincs meg sajnos semmilyen beszélgetés, csak amiket a napokban írt itt, Gyakorin. Esetleg kicsalhatnám tőle ezeket, ettől még szerintem nem tartozna a jogellenes bizonyítékok körébe. Vélemények?

2016. márc. 31. 21:43
 10/12 A kérdező kommentje:

Feri, attól tartok, hogy akár itt, Budapesten is belém botlik, ha már Gyakorin volt szerencsém hozzá újra. Nagyon remélem, hogy csak a neten ekkora huszár, de tudja, hogy melyik kisvárosban élek, hová járok iskolába stb. Attól félek, egyszer úgy felhúzza magát, hogy a netes zaklatáson kívül mást is tesz majd.


Érzékeny a lelkivilágom, ha elébe megyek az ilyesminek? Szerintem azok gondolkodnak rosszul, akik hagyják, hogy törvénytelen dolgok történjenek továbbra is/elfajuljanak. Szerintem örülnünk kell annak, hogy a súlyosabb kimenetelű bűncselekmények (pl. testi sértés) megelőzésére lehetőségünk van azzal, hogy ez a bűncselekmény is bekerült a Btk.-ba. Ki kell használni, aztán vagy lesz valami, vagy nem.

2016. márc. 31. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!