Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy internetes csaló, aki...

Van egy internetes csaló, aki érdeklődik az árum iránt, játszhatok vele büntetlenül?

Figyelt kérdés

Azt mondja, hogy kifizeti az árut, adjak meg egy bankszámlaszámot, majd ha megérkezik a pénz, akkor küldjem el a cuccot Nigériába.

Mivel közismerten csaló az ember arra gondoltam, hogy megadok egy kamut, mivel úgy sem fog semennyi pénzt sem utalni, de mégis elküld egy kamu banki tranzakciót. Emiatt a része miatt aggódom, hogy történhet-e baj belőle ha megadok egy nem létező bankban nem létező bankszámlaszámot. Utána még szeretném egy kicsit bas ztatni, hogy valami baj van az áruval.


Megtehetem hogy egy kamu számot küldök neki, ha tudom (mert az interneten cikkeznek róla), hogy internetes csaló?


2016. jan. 8. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van ilyenre időd, akkor játssz. Mással is ugyanez előfordul, nem te vagy az egyetlen, Nem fog utalni semmit és kamu tranzakcióval úgysem tudsz mit kezdeni. Törődj inkább az üzleteddel.
2016. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jajj, a nigériai csalás nem ilyen egyszerű...

Hiába adsz meg bankszámlaszámot, a következő lépés nem az utalás, hanem, h neki kell majd valami biztosíték, így fizess neki x összeget, ami fedezi a biztosítójának a költségét, és ő meg majd ennyivel többet utal.


A terméket sem kell elküldened amíg nem utalt.


nagyjából erre számíts.

Persze ne küldj neki pénzt semmiképpen!


Játszhatsz vele, de nem nagyon szórakoztató...

2016. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Saját szórakozásomból csinálnám, mivel tanulok, van rá időm. Egy telefont szeretnék eladni, más üzletem nincs.
2016. jan. 8. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcsi kötelességed átbaszni.
2016. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nagyon ráérsz...
2016. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bajod nem lehet belőle, sokan csinálják úgy, hogy kipakolják a fejleményeket is a netre a csaló nevével, fényképével, címével.


[link]

2016. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!