Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szlovákiában tanulok, szlovák...

Szlovákiában tanulok, szlovák állampolgár vagyok, de később Magyarországon szeretnék dolgozni, mint tanár. Hogyan válthatnék a lehető leggyorsabban állampolgárságot, hogy megoldható legyen?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy pontosan hogy mukodik ez az állampolgárság váltás,de mindenképp Magyarországon szeretnék dolgozni, s úgy érzem, hogy tanárnak lennék a legjobb. Természetesen Magyarországon végezném az egyetemet.

2016. ápr. 9. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Magyarországra jönni tanárként?

Ha ez a kormány marad, inkább menekülj..

2016. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá állampolgárság, hogy Magyarországon dolgozz vagy tanulj.
2016. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2# Szerintem egyből kidobnák a szlovák sulikból,töritanárként.:D Ott azt tanítják,hogy Szlovákia határa a magyarok elött a Balatonig nyúlt,pedig tudjuk,akkor..
2016. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. Nem éppen. A volt osztálytársam töri és magyar tanári szakon tanul egy nyitrai egyetemen. Őt még nem dobták ki.


Az viszont tény, hogy nincs/nem adnak pénzt magyar tankönyvekre, ezért a töri tanároknak maguknak kellett írni egy normálisat.

2016. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá állampolgárság, EU-n belül bárhol vállalhatsz munkát ugyanúgy, mintha ottani állampolgár lennél.
2016. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*De ez így van más órákon is. Bioszon, kémián, fizikán és matekon is rendszerváltás előtti magyar tankönyvek voltak csak. Legalábbis amíg én oda jártam. Ami elég szomorú.
2016. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell magyar állampolgárnak lenned ahhoz hogy Magyarországon dolgozz vagy tanulj, sőt ez az egész Európai Unióra igaz.


Magyar nemzetiségű emberek könnyített módon lehet magyar állampolgár, nem kell hozzá még Magyarországon se laknia, csak igazolnia kell, hogy magyar.

Itt találsz róla leírást, hogy mi kell hozzá:

[link]


Viszont ha magyar állampolgár vagy, azt Szlovákiában nem szabad nagy dobra verni, mert a szlovák törvények nem engedik a kettős állampolgárságot, és a szlovák állampolgárságot akkor elveszik tőled.

2016. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
És még az orvosi ellátást is megtagadják, mint attól a 100 éves tanárnőtől, aki az európai bíróságra ment vele. De ott sem segítettek neki, magyar állampolgárként nem kaphat orvosi ellátást Szlovákiában. Amit nem igazán értek, mert ha mondjuk egy pesti embert autóbaleset ér valahol Szlovákiában, akkor otthagyják az úton?
2016. ápr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
8-as, Nem TÉRÍTÉSMENTES orvosi ellátást nem kaphat esetleg?
2017. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már mindegy, nemrég meghalt.


De az európai bíróság sem tartotta helytelennek, amit csináltak vele, ami elgondolkodtató.

2017. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!