Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanárverő diákokat miért...

A tanárverő diákokat miért nem zárják pár hétre javítóintézetbe?

Figyelt kérdés
Létezik még ilyen egyáltalán? Régen ez volt a módi, ha egy kiskorú lopott vagy egyéb olyasmit csinált, amit a törvény büntet. Az oké, hogy még tankötelesek, de valami büntetést nem kéne kapniuk?
2008. szept. 22. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Dehogyne! Csak sajnos ma már nem így működnek a dolgok, mert mindenkinek JOGAI VANNAK. Persze annak is, akit bántalmaznak, de valahogy mégis az ilyen bűnözők ússzák meg következmények nélkül. Ma már letartóztatni se lehet valakit akárhogy, mert jogai vannak, és finoman kell bánni vele. Ezeken kéne változtatni, szigorúbb büntetések kellenének, és akkor kétszer is meggondolnák, hogy mit tesznek. Az én időmben még feleselni se mertünk a tanárokkal, nemhogy megverni őket! Felháborító, amit ezek a fiatalok megengednek maguknak!
2008. szept. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De akkor javítóintézet már nem is létezik? Emlékszem, amikor kicsi voltam, mindig azzal riogattak a nagyobbak, hogy ha valami rosszat csinálok az iskolába, akkor megyek a javítóba. Egyszer még egy tanítóm is mondta, hogy az a gyerek, aki a vécében széttörte a csapot, az javítóba kerül egy időre. Szerintem ez azért hatásos volt, persze tudom, hogy a javítóintézetben elég sok rossz is ragadt a gyerekere, de szerintem ha ezt odafigyeléssel csinálnák, akkor lenne visszatartó ereje.
2008. szept. 22. 19:48
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Az a szomorú, hogy a szülők sem látják be, hogy jobban kellene fogni a gyerekeket, mert ez a folyamat nagyon tragikus véget fog érni! Nincs rend, nincs fegyelem, nincsenek szabályok - milyen világ ez?! A szülők hibásak ebben leginkább!!

Én örülök, hogy nem most vagyok tizenéves, mert ez, ami most megy, siralmas....

Ismerősöm tanár, és a múltkor megkért egy diákot az órán, hogy ne mobiltelefonozzon. Válasz: "Ne pofázzon maga nekem, több a heti zsebpénzem, mint magának a havi fizetése!"

... ezek után mi jön még...?

2008. szept. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem javítóintézet, hanem pszichiátriai kivizsgálás. Találkoztam már gyermekpszichiátrián tanárverő lánnyal, de azt nem tudom, mit csináltak vele.
2008. szept. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

igazából nem tudom mire lenne jó állami költségre nyaraltatni őket néhány hétig...


inkább hozzuk vissza a nádpálcát, gyorsabb egyszerűbb, szerintem hatásosabb is.


nem, ez nem irónia volt.

2008. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
a tanárverő diákok többsége roma, és nekik mostanában "különösebb jogaik" vannak
2008. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
de védjük csak őket nyugodtan...
2008. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
89%
A helyzet az, hogy a diákoknak vannak jogai, a tanárnak nincs. Neki ahhoz van joga, hogy csendben lenyelje a mérgét, a megaláztatást és azt, hogy a munkáját semmibe sem nézik. Gondolom ebből ki lehetett találni, hogy tanár/tanító vagyok. Senki ne értsen félre a tanárok közt is vannak olyanok akik nem a pályára valók de a többség lelkiismeretes csak kezd belefáradni abba, hogy egy csepp megbecsülést sem kap. A szülő otthon csak simán lehülyézi a gyerek előtt a tanárát, ezek után szélmalomharcot vívunk a gyerek tiszteletéért. Nálunk is voltak hasonló esetek, teljesen egyértelmű a helyzet, a rendőrség mégis már 6 hónapja "nyomoz". A gyerek ugyanoda jár, a pszichológus meg sem vizsgálta csak ráírta a papírjára, hogy minden rendben. több lehetőséget kellene adni a tanároknak a fegyelmezésre és itt nem a verésre gondoltam.
2008. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyanez a véleményem, mint az előttem szólónak, pedig nem vagyok tanár.

Úgy tűnik, mintha a szülők és a tanárok valamiféle oktalan háborút vívnának egymással, pedig az igazi cél az volna, hogy a gyerek otthon is, és az iskolában is jó nevelést kapjon. A szülők azonban nem szívesen ismerik be, hogy az ő csemetéjük rossz magatartással rendelkezik, vagy nem készül az órára - inkább rohannak veszekedni az iskolába...

Pedig ehhez is "energia" kell, amit akkor már jobb volna gyermekünk javára fordítani!

Talán vagyunk még egy páran, akik mosolyogva emlékszünk a "régi szép időkre", amikor egy-egy rosszabb jegy beírása után napokig dugdostuk az ellenőrző könyvünket, mert szüleink bizony igencsak megmosták a fejünket, ha kiderült, hogy rosszul tanulunk vagy rosszul viselkedünk az iskolában:)) Nem ám a tanárainkkal veszekedtek, hanem megköszönték neki, hogy Embert nevel a gyerekükből...!

2008. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
érdekes h azok a válaszok pont nem hasznosak amik a romákról szólnak...nade mindegyis...csak nézzétek már meg a tévében mikor egy ilyen esetet mutatnak, a 99%-a roma. de persze hallgassuk el az igazságot...
2008. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!