Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanárverő diákokat miért...

A tanárverő diákokat miért nem zárják pár hétre javítóintézetbe?

Figyelt kérdés
Létezik még ilyen egyáltalán? Régen ez volt a módi, ha egy kiskorú lopott vagy egyéb olyasmit csinált, amit a törvény büntet. Az oké, hogy még tankötelesek, de valami büntetést nem kéne kapniuk?
2008. szept. 22. 18:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

Az utolsó válaszolóval teljesen egyetértek!

(most pontozhattok le engem is!)

2008. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

A tanáraimmal én jóban vagyok, legalábbis azthiszem. Sokkal előfordul, hogy óra után is megbeszélünk valamit. Persze egy diákot is fel lehet húzni, de ahhoz több kell, mint amiért mostanában tanárt vernek... Engem például igen sértett, mikor 1-est kaptak matekból, aztán javítóztunk, azzal a feltétettel, ha rossz lesz, nem kerül be... Aztán mégis bekerült. Van ilyen. Szívás és gáz... Szoktam morogni rá anyuéknál otthon, de mivel ők nem a +rohanjunk be és veszekedjünk típusok..."

Amúgy annyiban érdekes a dolog, hogy az elengedett gyerekek kanászosodnak el. Én is lazább pórázon vagyok, bár ami azt illeti, nem gyakran használom ki. Mázlijuk van. Nem jérok diszkóba, nem verek tanárt, mert nézeteltérésünk van és nem is vagyok terhes 16, azaz majdnem 17 évesen.

Na jó, szent nem vagyok, mert a matematika jegyeim siralmasak és az irodalomba is becsúszott pár rossz, de most, ahhozképest, amit csináltam korábban, sokkal szebb jegyeim vannak :)

2008. nov. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Öööö.. Elöző vagyok, van pár helyesírási hibám... Nézzétek el, hajnal van, álmos vagyok és mindjárt megyek rajz fakra :D
2008. nov. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a néhány helyesírási hiba elnézhető.

Jó lenne ha minden diák így gondolná, mint te!

2008. dec. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Szia! Magyarországon a büntethetőség legalsó korhatára 14 év. Lehet, hogy 14 éven aluli verte meg a tanárt. Javítóintézetből három van az országban, Rákospalotán, ahol csak lányok vannak, Aszódon , ahol csak fiúk vannak,és Debrecenben, ahol fiúk és lányok is. Ahhoz, hogy valakit javítóintézetbe vigyenek, előbb büntetőeljárást kell lefolytatni ellene, majd a bíróság úgy dönthet, hogy a javítóintézeti nevelés elrendelése célszerűnek látszik, mert pl: az illető javítható, vagy mondjuk előnyös, ha kiszakítják az addigi környezetéből stb. De persze úgy is dönthet a Bíróság, hogy próbára bocsátják, vagy szabadságvesztés-büntetést szabnak ki ellene, vagy egyéb más büntetést alkalmaznak (pl: pénzbüntetést, ha van vagyona, felfüggesztett szabadságvesztést...).
2009. febr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!