Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most már minden munkanélküline...

Most már minden munkanélkülinek kötelező lesz a közmunka?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömet diplomás létére ki akarják tenni az utcára sepregetni, zsarolja a munkaügyi központ, hogyha nem vállalja el, törlik a nyilvántartásból, és tb-je sem lesz biztositva. Ez nem jogellenes, valakit akarata ellenére ilyesmire kötelezni?

2016. ápr. 10. 21:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Senkinek sem kötelező. Annyi az egész, hogy maga után kell fizetnie a tbt.
2016. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%

Elvileg mióta bevezették a közmunkát, azóta kötelező... legalábbis úgy tudom..


és igen, diplomásként is lehet utcát seperni, ha nem talál munkát.

2016. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
31%
ennyi,ha nem akkar utcaseprő lenni ,megy orban királyhoz cselédnek,felcsútra ,vagy rabszolgának a várba,azt most foglalja el kell ott építkezni.
2016. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%
De hát miért nem dolgozik? Mit csinál otthon?
2016. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
9%

Ismerősöd tudhatná, hogy nem szórakozásból vannak fenntartva a munkaügyi központok. Ha nem működik együtt, akkor természetes, hogy törlik a nyilvántartásból (akár csak az élet más területein).

Elhiszem, hogy diplomásként nincs nagy kedve utcasepréssel töltenie az idejét, ezért is vannak kitűzve különféle állásajánlatok, képzések...

Persze ők se törik magukat, hogy mindenkit rendesen tájékoztassanak, viszont több tízezer embernek fogni a kezét, amúgy se lenne kapacitás.

2016. ápr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
Jót tenne az ismerősödnek egy kis kirándulás az élet más területén, mint tiszta kézzel, tiszta ruhában üldögélni otthon, ha már egy irodában nem jutott neki szék. Új ember lenne belőle.
2016. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
agyrém ami nálunk megy emberek ... és az a gáz h a végét se látom :(
2016. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%
Ddehogy! Habonynak sem kötelezö.
2016. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt, de szerencsére csak 4 hónapig voltam munkanélküli. Ki akartak közvetíteni a faluba közmunkára ( tudni kell, hogy 300 fős falu, a polgármester szopatja azokat akik nem seggnyalók ). Visszautasítottam, a rendszerből természetesen töröltek. Gőzerővel elkezdtem munkát keresni, 2 hónapba telt az eset után. Erre az időre fizettem magamnak a TB-t. Találjon ki valamit az ismerősöd, vagy vállalja el ideiglenesen a közmunkát, mert törölni fogják a nyilvántartásból.
2016. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
munkaügyibe értelmetlen beregizni amúgy is
2016. ápr. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!